Rusijos kalėjimuose “Pussy Riot” dalyvėms bus nesaldu


“Pussy Riot” dalyvių laukia rūsčios sąlygos pataisos kolonijose Mordovijoje ir Permės krašte, pasakoja “The Daily Beast”  korespondentė Ana Nemcova.

Gynėjai ir draugai būgštauja dėl jų saugumo. „Neaišku, kaip bus muzikantėms kalėjime, ypač po to, kai jos buvo puldinėjamos valstybinėje žiniasklaidoje“, – aiškina autorė.

Pasak buvusių kalinių, sąlygos kolonijoje smarkiai skiriasi nuo sąlygų tardymo izoliatoriuje (SIZO). „Moterys kalinės patenka į psichologiškai stresines situacijas nuo atvykimo dienos, o perkėlimas etapu ir karantinas – tai, per ką dabar pereina “Pussy Riot” dalyvės – baisiausia ir labiausiai kankinanti stadija daugumai kalinių“, – sakoma straipsnyje.

„Sistema elgiasi su tavimi kaip su antrarūšiu žmogum. Tai pagrindinis Rusijos kalėjimų bruožas, likęs nuo „Archipelago Gulago“ laikų, – sako Svetlana Bachmina, buvusi JUKOS teisininkė, nuteista šešeriems su puse metų kalėjimo už sukčiavimą.

Autorė perpasakoja S.Bachminos pasakojimą apie kelionę į Mordoviją: „Moteris užrakino perpildytuose narvuose ir per visą laiką išleido į tualetą tik du kartus. Kitą laiką joms tekdavo improvizuoti, kokiais būdais atlikti savo reikalus: apgalvotas pažeminimas“.

Autorė aprašinėja buitį kolonijose: privalu dėvėti juodas arba tamsiai mėlynas kalėjimo marškones, plaukus paslėpti po vilnonėmis skaromis, nėra galimybės skalbti karštame vandenyje ir džiovinti baltinių. Laisvą minutę ištaikyti sunku. Nuteistosios už chuliganizmą ar ekonominius nusikaltimus gali atsidurti viename barake su žmogžudėmis.

„Moterų kolonijose sąlygos net rūstesnės, negu vyrų, kur kriminalinė hierarchija vis dėlto dalinai palaiko tvarką“, – sako Olga Romanova, visuomeninio judėjimo “Rusija sėdinti“ lyderė. Jos požiūriu, Tolokonikovą ir Alechiną prižiūrėtojai stebės visą parą.

Tačiau sunkiausia jaunoms mamoms kalėjime – bendravimo su vaikais deficitas, pabrėžia autorė. Pasimatymai leidžiami 2–4 kartus per metus. Skambinti telefonu paprastai skiriama laiko kartą per savaitę, ne daugiau kaip valandą, o norinčių šimtai.

„Rūsčiomis kolonijos sąlygomis net stipriausios dvasios moterį gali ištikti nervų priepuolis“, – baigia autorė.

Merginų advokatas Nikolajus Polozovas sako, kad merginos neatrodė išsigandusios ir paprašė perduoti draugams: „Prašom ir toliau mus palaikyti“.

Nuotraukoje: “Pussy Riot” dalyvės.

Šaltinis: “The Daily Beast”

2012.11.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *