Lietuvoje vyks pirmosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“


Rugsėjo 27-29 d. vyks pirmosios Lietuvoje nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos „Kibernetinis skydas 2016“. Pratybose kibernetinius incidentus atremti treniruosis per 100 atstovų iš daugiau nei 40 Lietuvos valstybės, kibernetinius incidentus valdančių ir tiriančių, mokslo, energetikos, ryšio operatorių ir kitų institucijų.

Krašto apsaugos ministerijos rengiamose pratybose siekiama patikrinti nacionalinio kibernetinių incidentų valdymo plano procedūras, gerinti šalies institucijų sąveiką ir treniruoti jų atstovų įgūdžius reaguojant į kibernetinius incidentus.

„Šiais mokymais, visų pirma, norime vystyti glaudesnį Lietuvos institucijų bendradarbiavimą kibernetinio saugumo srityje ir treniruoti institucijų atstovus, kurie įgytą patirtį galės panaudoti iškilus realiai kibernetinio saugumo grėsmei“, – sakė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Pasak ministro J. Oleko, surengti tokias pratybas šalies mastu yra būtina, nes kibernetinės grėsmės ir atakos tampa vis dažnesnės ir rafinuotesnės, o jų žalą darantis poveikis gali turėti įtakos nacionalinių informacinių sistemų ir infrastruktūros funkcionalumui.

Pratybose dalyvaujančių institucijų atstovai, suskirstyti į 5 komandas, pagal pratybų scenarijų sieks nuo kibernetinių atakų apsaugoti specialiai pratyboms sukurtą virtualią informacinę infrastruktūrą ir užtikrinti jos teikiamų paslaugų funkcionavimą. Treniruojamos komandos veiks iš mokymų vietų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, kurias šioms pratyboms specialiai parengti padėjo Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai.

Pratybų metu kibernetinių incidentų prevencija, jų aptikimas ir valdymas bus vykdomas vadovaujantis patvirtintais nacionaliniu kibernetinių incidentų valdymo planu ir organizaciniais ir techniniais kibernetinio saugumo reikalavimais.

Pratybas organizuoja Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamentas ir Nacionalinio kibernetinio saugumo centro funkcijas vykdanti Kibernetinio saugumo ir telekomunikacijų tarnyba prie Krašto apsaugos ministerijos, pratyboms reikalingus papildomus resursus suteikia Vilniaus ir Kauno technologijos universitetai.

Informacija žiniasklaidai:

Žiniasklaidos atstovai kviečiami dalyvauti pratybų „Kibernetinis skydas 2016“ svečių ir žiniasklaidos dienoje rugsėjo 29 d. (ketvirtadienį) ir iki 12.45 val. atvykti į Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademiją (Vilnius, Šilo g. 5A). Renginyje dalyvauti bus suteikta galimybė tik iš anksto užsiregistravusiems žurnalistams.

Žiniasklaidos atstovai, pageidaujantys dalyvauti pratybų „Kibernetinis skydas 2016“ Svečių ir žiniasklaidos dienoje, prašomi iki rugsėjo 26 d., 12 val. registruotis KAM Strateginės komunikacijos ir viešųjų ryšių departamento tel. 8 5 278 5270, mob. 8 616 26 944, arba el. paštu: laimonas.brazaitis@kam.lt.

Užsiregistravę žiniasklaidos atstovai su savimi privalo turėti galiojantį žiniasklaidos priemonės išduotą pažymėjimą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.09.26; 04:47

print