Lietuvos dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį


Žvilgsnis į Aziją. Slaptai.lt nuotr.

Spalio 24-25 dienomis Vilniuje surengta tarptautinė konferencija ,,Žvilgsnis į Aziją: iššūkiai ir galimybės“, kurią organizavo Užsienio reikalų ministerija.

Pranešėjai iš daugiau kaip dešimties valstybių ir tarptautinių organizacijų dalijosi įžvalgomis apie procesus Azijos-Ramiojo vandenyno regione, jų įtaką Europai ir Lietuvai.

„Šiandien į Aziją krypsta viso pasaulio akys. Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas tapo itin ryškus pasaulio geopolitikos, ekonomikos ir inovacijų žemėlapyje. Ne išimtis ir Lietuva, kurios akademinė, mokslo, kultūros ir verslo bendruomenė ieško ir randa daug kelių, vedančių į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su partneriais Azijoje“,– sakė ministras Linas Linkevičius, atidarydamas konferenciją.  

L. Linkevičius pabrėžė, kad per 15 metų, kai Lietuva  įsijungė į neformalų Azijos-Europos dialogą (ASEM) ir tapo Azijos-Europos fondo (ASEF) nare, politinis, ekonominis ir kultūros dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį.  

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Konferencijoje dalyvaujantys Butano, Indijos, Japonijos, JAV, Kinijos, Singapūro, Europos Sąjungos ir ES Rytų kaimynystės šalių, ES ir NATO  šalių ekspertai, politikos, verslo ir kultūros atstovai diskutuoja aktualiais Vakarų ir Rytų  dialogo klausimais. Taip pat planuojama aptarti politinės, ekonominės ir  kultūros švelniosios galios sąveikas bei naujas galimybes atrasti bendrus interesus.

Azijai skirto forumo proga Valdovų rūmuose spalio 25 dieną atidaryta paroda „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies“. Tai – pirmoji iš Butano Karalystės į Lietuvą  atkeliavusi paroda.

Informacijos šaltinis – URM.lt

2019.10.27; 06:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *