Lietuvos inicijuotas paramos Rytų partneriams fondas – viena sėkmingiausių paramos Rytų partneriams iniciatyvų


Briuselyje vykusiame Europos Sąjungos (ES) gynybos politikos direktorių susitikime Krašto apsaugos ministerijos gynybos politikos direktorius Vaidotas Urbelis pabrėžė, kad Lietuvos inicijuotas paramos Rytų partneriams fondas sėkmingai veikia.

„Gruzija, Moldova ir kitos šalys sėkmingai naudojasi fonde esančiomis lėšomis, finansuodamos savo pasirengimą dalyvauti Europos Sąjungos vadovaujamose operacijose,“ – susitikime pabrėžė V. Urbelis. Lietuvos atstovas paragino visas ES šalis pridėti prie fondo veiklos ir, nepaisant iššūkių ES pietuose, didinti paramą Rytų partnerystės šalims, ypač Ukrainai.

Susitikimo metu ES gynybos politikos direktoriai pabrėžė būtinybę spartinti ES pasirengimą atsakyti į hibridines grėsmes, numatant konkrečias atsako į šią grėsmę priemones. ES Išorinių veiksmų tarnybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Maciejus Popowskis (Maciej Popowski) pabrėžė NATO ir ES koordinacijos būtinybę, atsakant į hibridines grėsmes svarbą tokiose srityse kaip kibernetinė gynyba ar strateginė komunikacija.

KAM gynybos politikos direktorius V. Urbelis siūlė suteikti naują impulsą NATO ir ES dialogui , surengiant šiuo tikslu bendras abiejų organizacijų atsako į hibridines grėsmes pratybas.

Susitikimo metu taip pat buvo aptartos ES vykdomos misijos ir operacijos, Europos gybos agentūros veikla ir naujos Europos Sąjungos saugumo strategijos rengimo procesas.

ES gynybos politikos direktorių susitikimas – tai 28 ES šalių aukšto lygio pareigūnų formatas, skirtas neformaliai apsikeisti nuomonėmis svarbiausiomis ES darbotvarkės temomis.

Informacijos šaltinis – kam.lt portalas.

2015.10.30; 05:17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *