Avarijoje jauną policininkę pražudęs vilkiko vairuotojas stos prieš teismą


Šiaulių apygardos Šiaulių apylinkės prokuratūra, vadovavusi ikiteisminiam tyrimui, kartu su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnais baigė tirti ir teismui perdavė baudžiamąją bylą dėl pareigūnės Ligitos Baniulytės žūties.

Radviliškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos Patrulių būrio patrulė, vykdžiusi tarnybines pareigas kelyje, rugsėjo 4-osios naktį buvo mirtinai sužalota pravažiuojančio vilkiko. 

Pareigūnė su dviem kolegomis Radviliškyje, ties V. Landsbergio-Žemkalnio ir Žalgirio gatvių sankryža, stabdė ir tikrino nuo Panevėžio pusės į miestą įvažiuojančias transporto priemones. Vienas patrulis buvo sustabdęs automobilį „Audi A6“, L. Baniulytė tikrino automobilio „Ford Mondeo“ vairuotojo dokumentus.

Trečiasis kartu dirbęs patrulis pastebėjo, kad nuo Panevėžio pusės atvažiuoja krovininis automobilis su puspriekabe. Pareigūnas suprato, kad vilkikas važiuoja didesniu greičiu nei leistina,  įtarimą sukėlė ir vairuotojo manevravimas kelyje. Pareigūnas nusprendė sustabdyti šią transporto priemonę, tačiau stabdomas krovininis automobilis greičio nelėtino. Patrulis spėjo pasitraukti į kelkraštį, o vilkikas, pravažiavęs pro pareigūną, kliudė kelkraštyje stovėjusį automobilį „Ford Mondeo“ bei šalia buvusią L. Baniulytę.

Tuo metu abu patruliai žvalgėsi Ligitos, nes manė, kad ji jau buvo baigusi sustabdyto automobilio patikrinimą. „Audi A6“ tikrinęs pareigūnas su vilkiką stabdžiusiu patruliu sėdo į tarnybinį automobilį ir su įjungtais garso bei šviesos signalais nusivijo krovininį automobilį. Jį pavyko pavyti beveik už kilometro, netoli Gedimino gatvės. Netrukus pradėjus lenkti, pareigūnai pamatė, kad po vilkiku šviečia šviesą atspindinti liemenė. Vilkikui sustojus, vienas iš pareigūnų bėgo prie transporto priemonės vairuotojo, o kitas – prie sužeistos kolegės. Deja, sužeidimai buvo mirtini ir pareigūnės gyvybė užgeso vietoje.

Po patikrinimo krovininio automobilio vairuotojui alkoholio matuokliu buvo nustatytas 2,01 promilės girtumas. 39-ių metų vairuotojas buvo sulaikytas ir tą pačią dieną jam buvo paskirta kardomoji priemonė suėmimas trims mėnesiams.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už tokią nusikalstamą veiką numato vairuotojui vienintelę laisvės  atėmimo bausmę nuo trejų iki dešimties metų.

Šiaulių apygardos prokuratūros ir Šiaulių AVPK informacija. 

2015.10.30; 01:02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *