Klaipėdos gimnazistai: “Generalinė prokuratūra pranoko visus lūkesčius”


Lietuvos Respublikos Konstitucijos 23-iųjų metinių proga, Klaipėdos apygardos prokuratūroje daugiau nei trisdešimt moksleivių iš Neringos gimnazijos, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos, Laivų statybos ir remonto mokyklos bei aštuonių Klaipėdos gimnazijų dalyvavo konkurse “Pažink LR Konstituciją”.

Jo nugalėtojams buvo surengta išskirtinė, kupina staigmenų išvyka į Generalinę prokuratūrą.

Pirmą vietą konkurse užėmęs Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokas Mantautas Šimkus, vos vienu balu atsilikęs ir iškovojęs antrą vietą, taip pat Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokas Deividas Jokšas ir trečią vietą laimėjęs Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos vienuoliktokas Gilbertas Umbražūnas nuo penktadienio ryto buvo vedžiojami po Generalinės prokuratūros pastatą. Moksleiviai apžiūrėjo prokurorų darbo kabinetus, kabančias sales, apklausų kambarius ir kitas įdomiausias vietas.

Klausant ne visiems žinomų faktų ir detalių prokuratūros istorinėje – pažintinėje ekspozicijoje prie klaipėdiečių priėjo ir prokuroras Egidijus Motiejūnas. Jis gimnazistams noriai papasakojo apie vieną iš eksponatų – „Tauro banko“ bylos schemą, kurią braižė pats. ”Schema tikrai įspūdinga. Ji padeda suprasti, kad prokuroro darbas labai sunkus ir reikalaujantis daug logikos”, – susižavėjęs sakė Klaipėdos “Ąžuolyno” gimnazijos vienuoliktokas Gilbertas Umbražūnas.

Po pietų moksleiviai kartu su teisėsaugos institucijų vadovais, atstovais spaudai ir garbiais žurnalistais buvo pakviesti dalyvauti apskrito stalo diskusijoje apie teisinių profesijų atstovų viešąją komunikaciją – „Atstovavimas viešojoje erdvėje ir konstitucinės vertybės“, skirtoje Konstitucijos dienai paminėti.

Pagrindinis šios diskusijos dalyvių tikslas buvo aptarti, kaip su visuomene turėtų bendrauti teisinių profesijų atstovai. Jai pasibaigus, aidint plojimams konkurso “Pažink LR Konstituciją” nugalėtojai spaudė ranką generalinio prokuroro pavaduotojui, einančiam generalinio prokuroro pareigas, Dariui Raulušaičiui ir atsiėmė pelnytus  apdovanojimus.

Pirmos vietos nugalėtojas M. Šimkus taip pat buvo apdovanotas specialiu šio konkurso organizatoriaus Klaipėdos apygardos prokuratūros Klaipėdos apylinkės prokuroro Sauliaus Galmino prizu.

“Labai šaunu, kad jaunimas ne tik domisi, bet ir puikiai išmano svarbiausius mūsų šalies įstatymus. Tikiu, kad šios žinios jiems praverčia kasdien. Jos tikrai pravers ir ateityje renkantis profesiją ar darbo vietą bei įvairiose gyvenimo situacijoje ginant save ar savo artimuosius”, – teigė generalinio prokuroro pavaduotojas, einantis generalinio prokuroro pareigas, Darius Raulušaitis.

Važiuodami namo klaipėdiečiai dalijosi savo įspūdžiais ir tikino, kad diena buvo įdomi ir turininga. “Labai džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti šiame konkurse, nes tokie projektai skatina dar didesnį domėjimąsi mūsų šalies Konstituciją. Ekskursija į Generalinę prokuratūrą pranoko visus mano lūkesčius, nes ne tik smagiai praleidau laiką, bet ir galėjau apžiūrėti visą pastatą, sudalyvauti apskrito stalo diskusijoje, mėgautis įdomiais pristatymais ir itin svariais diskusijos dalyvių argumentais. Tokie konkursai puikiai papildo išminties ir patirties bagažą”, – teigė Klaipėdos Vytauto Didžiojo gimnazijos vienuoliktokas Mantautas Šimkus, konkurse “Pažink LR Konstituciją” užėmęs pirmą vietą.

Toks konkursas Klaipėdos apygardos prokuratūroje suorganizuotas jau penktą kartą.

Informacijos šaltinis – Lietuvos generalinė prokuratūra.

2015.10.29; 19:14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *