Vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis: „Privalome užtikrinti tinkamą gyventojų evakavimą“


Vidaus reikalų ministerija parengė Gyventojų evakavimo organizavimo tvarkos aprašo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama tinkamai pasirengti gyventojų evakavimui karo atveju, taip pat kilus ekstremalių situacijų grėsmei – ar joms susidarius.

„Gyventojų evakavimas – viena sudėtingiausių civilinės saugos priemonių, kurios vykdymui būtina pasirengti iš anksto. Ypač atsižvelgus į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir naujas grėsmes. Tą ir darome“, – sako vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Projekte patikslintos galiojančios evakavimo procedūros: kada ir kas priima sprendimus evakuoti gyventojus, kaip vykdomas evakavimo koordinavimas. Nustatoma pirmumo tvarka: pirmiausia turėtų būti evakuojami asmenys, kuriems nustatytas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis, kurių judėjimo funkcija sutrikusi, kuriems nustatytas specialiosios nuolatinės slaugos ar priežiūros poreikis, taip pat juos prižiūrintys ir slaugantys žmonės, nėščios moterys bei šeimos, kuriose yra mažamečių vaikų.

„Numatoma, jog tam tikrų kategorijų asmenų (pavyzdžiui, sergančių pavojingomis užkrečiamosiomis ligomis, sulaikytų, suimtų, įkalintų) evakavimo organizavimas būtų vykdomas ne savivaldybės, o valstybės lygiu: tai darytų Kalėjimų departamentas, Policijos departamentas, Sveikatos apsaugos ministerija, kitos institucijos. Pakeitimų tikslas – kad minėti asmenys nesusitiktų su evakuojamaisiais civiliais gyventojais“, – teigia S. Skvernelis.

Projektas taip pat nustato gyventojų surinkimo, tarpinių evakavimo ir priėmimo punktų funkcijas: registruoti evakuojamus, skirstyti juos į grupes, atsižvelgti į nustatytą pirmumo tvarką, atlikti gyventojų cheminio ar kitokio užterštumo patikrą, vykdyti dozimetrinę kontrolę, įkurti savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytą informacijos centrą, kuris rinktų informaciją apie atvykstančius žmones, padėtų surasti šeimos narius ir kt.

Ministras atkreipia dėmesį, jog įvedus karo padėtį gyventojų evakavimas iš esmės vyktų taip pat, kaip ir ekstremaliųjų situacijų metu: praktinį vykdymą turėtų užtikrinti savivaldybių administracijų direktoriai, o Seimui sustabdžius vietos savivaldos institucijų įgaliojimus arba joms negalint veikti, – karo komendantai.

„Svarbu žinoti, kad sprendimas evakuoti ekstremaliųjų situacijų metu yra būtinas visiems gyventojams. Tuo tarpu įvedus karo padėtį toks sprendimas nebūtų privalomas ginkluotos gynybos ir pilietinio pasipriešinimo dalyviams bei žmonėms, įtrauktiems į civilinį mobilizacinio personalo rezervą“, – pabrėžia S. Skvernelis.

Informacijos šaltinis – Lietuvos Vidaus reikalų ministerija.

2015.10.30; 05:54

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *