Vilniuje – ekspertų konferencija ES ir Rytų partnerių bendradarbiavimo saugumo ir gynybos srityje klausimais


http://www.kam.lt/application/site/themes/default/img/s.gifKovo 3 d. Vilniuje surengta tarptautinė saugumo ekspertų konferencija „Europos Sąjungos globali strategija: Rytų partnerių vaidmuo užtikrinant Europos saugumą“.

Konferencijos metu bus aptariami saugumo iššūkiai Europai ir svarstomas tolesnis ES ir Rytų partnerių bendradarbiavimas saugumo ir gynybos srityje. 

Ši konferencija yra organizuojama siekiant suteikti galimybę Rytų partneriams pasisakyti jiems aktualiais saugumo klausimais, išsakyti bendradarbiavimo su ES prioritetus, taip pat teikti siūlymus, kurie vėliau būtų perduodami ES institucijoms, atsakingoms už naujos ES globalios užsienio ir saugumo politikos strategijos rengimą.

ES ir Rytų partnerių saugumo ir gynybos bendradarbiavimo klausimai bus aptariami kartu su akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų atstovais. Konferencijoje Vilniuje dalyvaus oficialūs pareigūnai, akademikai ir nevyriausybinių organizacijų atstovai iš šešių Rytų partnerystės šalių (Armėnijos, Azerbaidžano, Baltarusijos, Gruzijos, Moldovos ir Ukrainos) ir ES valstybių narių, taip pat Europos Sąjungos išorės veiksmų tarnybos atstovai.

Konferenciją organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Rytų Europos studijų centras, bendradarbiaudami su Lenkijos nacionaliniu strateginių studijų centru ir ES strateginių studijų institutu. Prie konferencijos organizavimo taip pat prisideda ES.

Informacijos šaltinis – Krašto apsaugos ministerija.

2016.03.04; 05:30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *