Lietuvos ir Švedijos užsienio reikalų ministrai aptarė saugumo aktualijas


Vilniuje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, susitikęs su rugsėjo pradžioje pareigas pradėjusia eiti Švedijos kolege Ann Linde, aptarė dvišalį ir regioninį bendradarbiavimą, saugumo, Rytų kaimynystės aktualijas, Lietuvos ir Švedijos bendradarbiavimą tarptautiniuose formatuose.
 
„Džiaugiamės ypač artimais ir dinamiškais Lietuvos ir Švedijos dvišaliais santykiais, mus sieja patikimos partnerystės saitai, glaudus bendradarbiavimas Šiaurės ir Baltijos aštuntuko formate. Esame bendraminčiai daugeliu klausimų, todėl kartu siekiame spręsti mūsų regionui kylančius iššūkius ir tarptautinei bendruomenei svarbius klausimus”, – teigė ministras L. Linkevičius.
 
Ministrai išreiškė viltį, kad Švedijos ir Lietuvos ryšius tarp žmonių dar labiau stiprins savo veiklą pradedantis Švedijos ir Lietuvos bendradarbiavimo fondas – dosni Švedijos vyriausybės dovana Lietuvai šimtmečio proga.
 
L. Linkevičius pabrėžė, kad jau daugelį metų Švedija yra didžiausia užsienio investuotoja Lietuvoje. Dvišalė prekyba auga, o potencialo plėsti bendradarbiavimą, ypač aukštą pridėtinę vertę kuriančiuose, inovatyviuose sektoriuose, netrūksta.
 
Ministrai sutarė, jog Lietuva ir Švedija, būdamos bendramintės ir vienos iš aktyviausių Rytų partnerystės politikos rėmėjų, toliau bendradarbiaus siekdamos padėti rytų partnerėms įgyvendinti europines reformas, stiprinti jų pilietinę visuomenę.
 
L. Linkevičius ir A. Linde taip pat susitiko su Lietuvoje viešinčia Ukrainos savivaldos administracijos ir nevyriausybinių organizacijų atstovių moterų delegacija, besidominčia lyčių lygybės ir žmogaus teisių, moterų vaidmens konfliktų prevencijoje klausimais.
 
„Moterys, taika ir saugumas – ne poetiški žodžiai, o labai svarbus valstybės saugumo klausimas”, – pažymėjo L. Linkevičius, drauge su Švedijos kolege patvirtinęs abiejų šalių pasirengimą visokeriopai remti Ukrainą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.10; 05:02
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *