Lietuvos kariuomenė sulaukė vokiškų pistoletų HK SFP9 SF „Paddle“


Pistoletas „Heckler&Koch“ SFP9 SF „Paddle“. KAM nuotr.

Lietuvos kariuomenei penktadienį perduota pirmoji pistoletų „Heckler&Koch“ SFP9 SF „Paddle“ partija. Juos Lietuvos kariai gaus pagal pernai Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos ir vokiečių kompanijos „Heckler&Koch“ sudarytą sutartį.
 
„Šiais Vokietijos gamintojo „Heckler&Koch“ pistoletais užtikriname naują kokybės šuolį Lietuvos kariuomenėje, norime aprūpinti Lietuvos karius modernia ir pažangia ginkluote “, – sako krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška. Šie vokiečių kompanijos gaminami pistoletai, kaip pranešime pažymi Krašto apsaugos ministerija, buvo pasirinkti kaip labiausiai atitinkantys Lietuvos kariuomenės poreikius.
 
Visas užsakytas pistoletų kiekis Lietuvos kariuomenei bus pristatytas jau šią vasarą. Jie bus paskirstyti įvairiems Lietuvos kariuomenės vienetams.
 
Sutartyje taip pat numatyta galimybė, esant poreikiui, įsigyti pistoletų papildomai. Sutartis taip pat apima ir personalo mokymo eksploatuoti naujai gautą ginkluotę paslaugas.
 
Sprendimas pirkti naujus pistoletus Lietuvos kariams priimtas norint atsisakyti Lietuvos kariuomenėje skirtingo kalibro pistoletų ir pereiti prie vienodo kalibro 9×19 mm pistoletinio šovinio naudojimo, paliekant dar tinkamus naudoti rezerve bei pakeisti ginklus, kurių naudojimo resursas jau baigiasi.
 
Vokiečių gamintojo „Heckler&Koch“ pistoletai SF P9 SF „ Paddle“ buvo atrinkti iš trylikos gamintojų modelių. Atsirenkant pistoleto modelį atranka apėmė ir bandomuosius šaudymus įvairiomis sąlygomis – šaudymai buvo atliekami skirtingo tipo šaudyklose, taktikos lauke bei intervenciniame pastate.
 
Krašto apsaugos ministerijos pranešime nurodoma, kad šiuo metu Lietuvos kariuomenėje yra naudojami austriški „GLOCK 17“, amerikietiški „COLT 1911“, čekiški ČZ75 pistoletai, kurių didžiosios dalies naudojimo resursai jau baigiasi.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.27; 08:05
print