Lietuvos moksleiviai mintimis skaičiavo greičiau nei skaičiuotuvo mygtukais


Šį savaitgalį tarpusavyje susigrūmė beveik šimtas moksleivių iš visos Lietuvos. Jubiliejinį – dešimtąjį – kartą mūsų šalyje, Kaune, Vytauto Didžiojo universitete vyko mintino skaičiavimo konkurso „Matmintinis“ respublikinis finalas. Šeši geriausiai savo amžiaus grupėse pasirodę moksleiviai gegužės 3 d. Lietuvai atstovaus tarptautiniame konkurso finale Estijoje.

„Mintinis skaičiavimas yra itin sudėtingas ir iš moksleivių reikalaujantis ypatingo susikaupimo“, – pastebi konkurso organizacinio komiteto pirmininkė Rasa Alaburdienė. Jos teigimu, patyrę skaičiuotojai užduotis sprendžia greičiau nei užtrunka suspaudyti skaičiuotuvo mygtukus: „Sudėtingus penkiaženklius matematinius veiksmus moksleiviai suskaičiuoja dešimtųjų sekundės dalies greičiu“.

Atrankinėse varžybose iš viso šiemet dalyvavo daugiau nei 1,5 tūkst. moksleivių. Be to, 2013 m. iš tarptautinio finalo į Lietuvą su medaliais grįžo net 5 moksleiviai: 1-u aukso ir 4-iais sidabro. „Ilgus dešimtmečius tarp moksleivių vyravo nuomonė, kad matematikos nereikia mokytis, jeigu ateityje neketini sieti savo gyvenimo su šiuo mokstu, tačiau šiandien vis daugiau kalbama apie matematikos, kaip mokslo šakos, naudą moksleivių loginiam ir racionaliam mastymui“, – džiaugiasi organizacinio komiteto pirmininkė.

Šiais metais konkurso nugalėtojais savo amžiaus grupėse tapo: Kostas Šilingas iš Kuršėnų Pavenčių mokyklos (2 klasė), Herkus Kišūnas iš Rokiškio r. Kriaunų pagrindinės mokyklos (6 klasė), Sandra Macijauskaitė iš Rokiškio r. Kamajų Antano Strazdo gimnazijos (7 klasė), Abdulla Varoneckas iš Vytauto Didžiojo gimnazijos (10 klasė), Gintarė Vaičaitytė ir Mindaugas Stankevičius iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (suaugusiųjų grupė).

Lietuvos finalo nugalėtojai pelnė teisę Lietuvai atstovauti tarptautiniame konkurso finale. Taip pat jiems atiteko ilgametės konkurso partnerės – kompiuterinės ir buitinės elektronikos didmenininkės UAB „ACC Distribution“ – įsteigti prizai: planšetiniai kompiuteriai „GoClever“, garso kolonėlės „Microlab“ ir vaikų bei paauglių ypatingai mėgstamos ausinės „Coloud“. „Konkursas „Matmintinis“ yra ypatingas tuo, kad suburia itin išskirtinius gabumus turinčius Lietuvos moksleivius, kurie po kelerių metų kurs mūsų šalies ateitį. Kasmet, remdami šį projektą, džiaugiamės vaikų tobulėjimu bei noru mokytis ir viliamės, kad šiais metais moksleiviai iš Lietuvos taip pat sugebės nustebinti tarptautiniame finale“, – linkėdamas sėkmės pasakoja įmonės direktorius Regimantas Buožius.

„Matmintinis“ į Lietuvą atkeliavo iš Estijos, kurioje šis mintino skaičiavimo žaidimas vyksta jau daugiau nei dešimtį metų. Pagrindinė internete vykstančio konkurso taisyklė – negalima naudotis jokiomis skaičiavimo priemonėmis. Konkurse dalyvauja mokiniai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Slovėnijos. Dėl neramumų šiemet varžybose nedalyvavo Ukrainos Krymo autonominės respublikos komanda.

Konkurso organizacinio komiteto pirmininkė – Rasa Alaburdienė.

8-iose nuotraukose – konkurso akimirkos.

2014.04.06; 19:58

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *