Lietuvos sostinės meras nežino, kas yra lietuviai?


Delfi 2013-03-10 paskelbė Artūro Zuoko rašinį „Vytautas Didysis LDK istorijos nekūrė šaukdamas „Viskas tik lietuviams“.

Politiniai neišmanėliai, panašūs į straipsnio autorių, nesuvokiantys kas yra lietuviai Lietuvoje, tačiau turintys galią leisti ar neleisti valstybinių švenčių proga patriotines eitynes, demonstruoja patį tikriausią absurdą, kelia piliečių pasipiktinimą, kursto ir provokuoja patriotinį jaunimą nepaklusti absurdiškiems sprendimams. Ir į absurdo spektakliuką dar įvelia, pasirodo, tiek pat, kaip ir meras, išmanančią policiją.

Žinotina, kad demokratijos akiratyje nėra nei tautos, nei tautybės, o yra valstybė ir pilietybė, tačiau yra pilietinė tauta su kamienine tautybe, kuri gali sukurti savo valstybę. Lietuvių tauta 1918 m. sukūrė ir 1990 m. atkūrė demokratišką Lietuvos valstybę. Visi Lietuvos piliečiai vadintini lietuviais, nors kai kurių kilmė gali būti kitokia (totoriška, lenkiška, žydiška, rusiška ir kt).

1993 m. Lietuvoje atpsilankęs popiežius Jonas Paulius II Lietuvos lenkus pavadino lenkiškos kilmės lietuviais. Lenkai neprotestavo, vadinasi, susivokė, kad taip ir yra. Antai Šveicarijoje gyvena vokiečiai, prancūzai, italai ir retoromanai, tačiau jie visi vadinami šveicarais, kaip amerikiečiais JAV vadinami juodaodžiai, ispanai, indėnai ir kitokios kilmės piliečiai.

Šūkis „Lietuva – lietuviams“ (suprask, – Lietuvos piliečiams), tik politikos neišmanėliams ir beviltiškiems kosmopolitams gali sukelti abejones. O pridėjus šūkio antrąją dalį, – „lietuviai – Lietuvai“, šūkis tampa tikrai patriotiškas, skatinantis kurti ir tvirtinti Lietuvos valstybę.

Trumpame rašinėlyje autorius nieko rimto nepasakęs, užbaigė rimtu siūlymu: „Ir laikas atsikratyti komplekso jaustis nelaisvais savo Nepriklausomoje šalyje.“ Regis, taip ir pasielgs šiandien, atsikratę komplekso jaustis nelaisvais, sostinės piliečiai.

Gėda Lietuvos sostinės tarybai, kad mero poste laiko neišmanėlį, kuris savo veiksmais kenkia valstybei.

Nuotraukoje: komentaro autorius Algimantas Zolubas.

2013.03.11

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *