Lietuvos transporto sektoriaus augimą 2015 metais paskatino aktyvi veikla ir naujos rinkos


„Nors dėl embargo Rusijos užimama rinkos dalis susitraukė beveik dešimtadaliu, tai nesutrukdė Lietuvos transporto sektoriaus augimui. Mažėjantis prekių srautas tarp Europos Sąjungos ir Rusijos paskatino didesnį Lietuvos transporto ir logistikos įmonių aktyvumą kitose rinkose“, – vakar Logistikos ir transporto forume sakė susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

Transporto sektoriaus indėlis į Lietuvos bendrąjį vidaus produktą (BPV) šių metų pirmą pusmetį, palyginti su 2014 m. analogišku laikotarpiu, padidėjo 0,3 proc. ir sudarė 13,7 proc. viso Lietuvos BPV.  

Transporto paslaugų eksportas 2015 m. pirmą pusmetį siekė 1759,8 mln. eurų (atitinkamu 2014 m. laikotarpiu – 1728,4 mln. eurų) ir sudarė 60,72 proc. viso Lietuvos paslaugų eksporto. Gerokai išaugo paslaugų eksportas į Austriją (36,9 proc.), Daniją (35,6 proc.), Prancūziją (16,4 proc.), Vokietiją (0,1 proc.).

Kitąmet Lietuvos transporto paslaugų eksportą nuo Rusijos rinkos planuojama nukreipti į Šiaurės Europos (Švedija, Suomija), Vakarų ir Vidurio Europos (Prancūzija, Vokietija, Lenkija) ir Azijos (Kazachstanas, Kinija) rinkas.

Lietuvai ypač patraukli didelė ir potenciali Azijos rinka, kurią Naujuoju Šilko keliu siekiama sujungti su Vakarų Europa.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

2015.12.11; 04:45

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *