Linas Linkevičius: realios grėsmės iš Kinijos Lietuvai nėra


Pristačius Lietuvos žvalgybos tarnybų metinę ataskaitą, užsiminta apie galimas iš Kinijos kylančias grėsmes Lietuvai. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sako, kad, nors Kinija yra antroji ekonomika pasaulyje, toliau auganti savo ambicijomis įvairiose srityse, šiuo metu realios jos keliamos grėsmės Lietuvai negalima įžvelgti. 

„Nors Kinija yra tik aštuoniolikta mūsų prekybos partnerė, tačiau ją, kaip ir visus savo ekonominius partnerius, gerbiame. Ji laikosi mūsų šalies įstatymų, žino, kad jautriau žiūrime į strateginius sprendimus, ir tai gerbia“, – „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ teigė L. Linkevičius. 

Vis dėlto, pasak ministro, reikia nepamiršti stebėti jų erdvę, veiklą ir institucijas, kadangi žinojimas sukuria atsparumą galimiems neramumams. 

ELTA primena, kad Lietuvos žvalgybos institucijos praėjusį antradienį įspėjo, jog Lietuvoje vis aktyviau veikia Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybos.

„Augant Kinijos ekonominėms ir politinėms ambicijoms Vakaruose, agresyvėja Kinijos žvalgybos ir saugumo tarnybų veikla ne tik kitose NATO ir ES šalyse, bet ir Lietuvoje“, – teigiama Valstybės saugumo departamento (VSD) ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos (KAM) tradiciniame bendrų grėsmių nacionaliniam saugumui vertinime.

VSD direktorius Darius Jauniškis, pristatydamas žvalgybų visuomenei skirtą ataskaitą, teigė, kad Kinijos žvalgybų veikla pasiekė tokią ribą, kai apie tai Lietuvos visuomenė privalo būti informuojama. Pasak VSD direktoriaus, Lietuvos žvalgyba jau fiksavo Kinijos žvalgybų verbavimo atvejus, todėl, tvirtino D. Jauniškis, Lietuvos piliečiai turėtų būti itin atsargūs gavę pasiūlymų iš Kinijos. 

„Sunerimti reikėtų, jei asmuo kviečiamas į Kiniją, kai jam apmokama kelionė, mokymai ir kitos išlaidos, organizuojamos pramogos, siūlomas papildomas uždarbis už ekspertines įžvalgas ar konsultavimą“, – teigė D. Jauniškis.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.12; 10:44

print