Lisabonoje prasideda Pasaulio jaunimo dienos


Lisabonoje prasideda Pasaulio jaunimo dienos. EPA-ELTA nuotr.

Lisabona, rugpjūčio 1 d. (dpa-ELTA). Lisabonoje antradienį prasideda Pasaulio jaunimo dienos. Į šešias dienas truksiančią tikėjimo šventę laukiama atvykstant šimtų tūkstančių piligrimų iš viso pasaulio. Nuo trečiadienio iki sekmadienio Portugalijos sostinėje viešės ir popiežius Pranciškus.
 
Organizatorių duomenimis, nuolatiniais katalikiško renginio dalyviais užsiregistravo apie 600 000 jaunuolių ir jaunų suaugusiųjų iš 184 pasaulio šalių. Dauguma jų yra iš Ispanijos, Italijos, Prancūzijos, Lenkijos, JAV ir renginio šeimininkės Portugalijos. Pagrindiniuose renginiuose – vakaro maldoje su popiežiumi šeštadienį ir baigiamosiose mišiose parko teritorijoje ant Tacho upės kranto sekmadienį, manoma, dalyvių bus gerokai daugiau. Pasaulio jaunimo dienose dirbs 20 000 savanorių iš 150 šalių.
 
Vis dėlto didžiulis renginys Portugalijoje kelia ne tik susižavėjimą. Šaliai tai, vyriausybės duomenimis, yra didžiausias kada nors organizuotas įvykis. Rengėjai mano, kad dalyvių bus mažiausiai 1,2 mln. Ministras pirmininkas António Costa pabrėžė, kad renginys atneš „neįsivaizduojamą“ naudą.
 
Vasarį paskelbtas tyrimas, anot kurio, Portugalijos bažnyčioje seksuliai buvo išnaudojama mažiausiai 4 815 vaikų, sukėlė pasipiktinimą ir aptemdė pasirengimą Pasaulio jaunimo dienoms. Nepasitenkinimą taip pat sužadino renginio finansavimas – jam skirta mažiausiai 70 mln. viešųjų lėšų, daugelio gatvių uždarymas ir benamių išvaikymas. Lisabonoje lankantis popiežiui, planuojama virtinė protestų.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.02; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *