„Literatų arka” – gegužės 18-ąją


A. Kamiu sakė: „Gyvenimas nėra lengvas, tačiau jis mums duoda meną, tikėjimą ir meilę.“ Bet, jeigu atkreiptume dėmesį į kalendorių, pastebėtume, kad dar duoda ir kasmetinį „Poezijos pavasarį“, kuris šiemet peržengė penkiasdešimtmetį, ir bus švenčiamas jau penkiasdešimt pirmąjį kartą.

Vienas iš festivalio renginių – Lietuvos edukologijos universiteto (LEU) Lituanistikos fakulteto draugijos „Literatų arka“ jau šešioliktus metus organizuojamas „Literatūrinis pavasaris“, kurį laiko dvi kolonos: susitikimai su įvairiais rašytojais, muzikantais, filmų režisieriais ir „Literatūrinio pavasario“ skaitymai. 

Per visus penkiolika metų renginyje svečiavosi ir Vanda Juknaitė, ir Antanas A. Jonynas, ir Gytis Norvilas, ir Gintaras Bleizgys, ir Vytautas V. Landsbergis, ir Domantas Razauskas, ir Gytis Lukšas, ir Agnė Marcinkevičiūtė bei kt. Šių metų renginio svečiai – Algimantas Baltakis, Birutė Mar, Jurgita Jasponytė, Vytautas Stankus.

„Literatūrinio pavasario“ skaitymų metu geriausiai įvertintiems jauniesiems kūrėjams įteikiami pereinamieji prizai: poeto paltas, prozininko nešmuo ir sidabrinė gitara. Į renginio skaitymus kviečiami visi kuriantys (dainas, eiles, prozą) ir besiklausantys kuriančiųjų. Vakarą apdainuos Mykolas Jakubauskas.

Šįmet didžiausia naujiena – gana egzotiškas „Literatūrinio pavasario“ renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“, kuriuo siekiama atkreipti dėmesį į kalbos vaidmenį kultūroje, skatinti mokytis lietuvių kalbos ir pažinti lietuvių literatūrą. Renginyje dalyvaus užsieniečių, gyvenančių Lietuvoje, kurie deklamuos lietuvių poetų eiles. Dalyviai – tai vaikai, jaunimas ir suaugusieji, atvykę į Lietuvą įvairiais tikslais.

Renginio „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“ metu eilėraščius deklamuos dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Italijos, Olandijos, Turkijos, Latvijos, Danijos, Azerbaidžano, Didžiosios Britanijos, JAV, Kinijos ir t. t.

Programa

8.00 val. Literatūrinė mankšta – „Sušuk pavasariui labas“ (prie įėjimo).

14.30 val. Susitikimas su rašytojais (306 auditorija). Svečiuosis Algimantas Baltakis, Birutė Mar, Jurgita Jasponytė, Vytautas Stankus.

17.00 val. „Literatūrinio pavasario“ skaitymai. Trys sekcijos: poezija, proza, dainuojamoji poezija.

18.30 val. Renginys „Po lietuvių kalbos ir kultūros skėčiu“.

Ketinantys skaityti ir (ar) groti registruokitės el. paštu greta.botyriute@gmail.com iki gegužės 15 d.

Veiksmas vyks 2015 m. gegužės 18 d. LEU II rūmuose (T. Ševčenkos g. 31, Vilnius). Daugiau apie renginį sužinosite Facebook svetainėje („Literatų arka“).

2015.13; 09:53

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *