LRT taryba vėl neišrinko naujo generalinio direktoriaus


LRT reklama. Slaptai.lt nuotr.

Antradienį posėdžiavusi LRT taryba vėl neišrinko naujo visuomeninio transliuotojo generalinio direktoriaus. Konkurse dalyvavę kandidatai Monika Garbačiauskaitė-Budrienė bei Aistis Zabarauskas sulaukė vienodo palaikymo – už kiekvieną jų balsavo po 6 LRT tarybos narius.
 
„Baigėsi LRT tarybos posėdis, kuriame vyko slaptas balsavimas dėl LRT generalinio direktoriaus. Dalyvavo du kandidatai ir, deja, nė vienas kandidatas nesurinko reikiamo 7 balsų skaičiaus. Todėl birželio 20 d. vyks LRT tarybos posėdis, kuriame mes spręsime ir informuosime apie naują konkursą, kuris galimai vyks jau rugsėjo mėnesį“ – teigė LRT Tarybos pirmininkas Eugenijus Valatka.
 
Anot jo, tai reiškia, kad iki rugsėjo LRT toliau vadovaus M. Garbačiauskaitė-Budrienė.
 
Pasak E. Valatkos, LRT tarybos posėdyje vyko „išsamios diskusijos“, „labai detaliai“ nagrinėtos kandidatų programos, tinkamumas eiti LRT generalinio direktoriaus pareigas, todėl jis užtruko.
 
Paklaustas, ar LRT taryba svarstytų pasitraukti, nes nesugeba išrinkti naujo visuomeninio transliuotojo vadovo, E. Valatka teigė, kad „diskutuos sekančiame tarybos posėdyje“.
 
„Šiandien tikrai nenoriu atsakyti į šį klausimą“, – sakė E. Valatka, sulaukęs klausimo, ar, jo asmenine nuomone, LRT vadovo neišrinkusi taryba turėtų pasitraukti.
 
Dar paklaustas, ar tam, kad LRT direktorius būtų išrinktas, reikėtų iki kito konkurso koreguoti tarybos sudėtį arba pataisyti LRT veiklą reglamentuojančius įstatymus, E. Valatka kalbėjo, kad staigių dabartinės tvarkos pokyčių neturėtų būti.
 
„Taryba veikia pagal LRT įstatymą ir tie pokyčiai negali būti labai staigūs. Diskutuosime, kalbėsime ir ieškosime konsensuso“, – atsakė LRT tarybos pirmininkas.
LRT kėdės. Slaptai.lt nuotr.
 
„LRT įstatymas yra svarbus visai LRT ir čia staigių sprendimų, staigių judesių tikrai neturėtų būti“, – pabrėžė jis.
 
Anot jo, siekiant tobulinti LRT vadovo rinkimų tvarką, galima svarstyti apie didesnį dalyvių viešinimą, esą „būtų logiška“ ir tai, kad kandidatai vykdytų susitikimus su visuomeninio transliuotojo darbuotojais, organizuotų debatus – ko pastarajame konkurse nebuvo.
 
„Šįkart taryba apsiribojo kitais sprendimais, tarkime vardų ir pavardžių viešinimu, programų viešinimu“, – teigė E. Valatka.
 
A. Zabarauskas nuo komentarų susilaiko
 
Konkurse dalyvavęs A. Zabarauskas po LRT tarybos posėdžio paskelbė susilaikysiąs nuo komentarų „bet kuria su LRT susijusia tema“ – kol įvyks sekantis tarybos narių susitikimas.
 
„Pritariu LRT tarybos pirmininkui, kad situacija yra neeilinė. Susilaikysiu nuo komentarų bet kuria su LRT susijusia tema, o savo nuomonę parašysiu po LRT tarybos posėdžio birželio 20 d., susipažinęs su viešai prieinamais jo nutarimais“, – socialiniame tinkle „Facebook“ antradienį vakare rašė A. Zabarauskas.
 
ELTA primena, kad kovo mėnesį įvykusiuose LRT generalinio direktoriaus rinkimuose iš šešių kandidatų, dėl nepakankamai surinkto balsų kiekio, nebuvo išrinktas nei vienas.
Kas valdys LRT – visuomeninę televiziją ir radiją? Slaptai.lt nuotr.
 
Įvykdžius du balsavimo turus nei vienas iš kandidatų pirmame ture nesurinko daugiau nei 7 balsų. Antrajame ture kandidatai surinko po vienodą balsų skaičių.
 
Gegužės mėnesį surengtas pakartotinis konkursas.
 
LRT generalinį direktorių konkurso būdu skiria 12 narių LRT taryba. Tarybai šiuo metu vadovauja Kauno technologijos universiteto (KTU) rektorius E. Valatka.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *