Apie Lietuvos rusų sąjungą, Darbo partiją ir Lenkų rinkimų akcijos sąrašą


Pastarosiomis dienomis paaiškėjo, kad Lietuvos rusų sąjungos vadovai įtraukti į Darbo partijos rinkimų sąrašus. Jie tvirtina, kad pasiryžimui dalyvauti Seimo rinkimuose nemažai įtakos turėjo Viktoro Uspaskicho nusiteikimas pagerinti santykius su Rusija. Tiksliau tariant, vilioja prorusiška Darbo partijos kryptis.

Darbo partijos rinkimų sąrašas buvo patvirtintas rugsėjo 6 dieną Kėdainiuose. Jo viršuje yra partijos pirmininkas V.Uspaskichas ir vicepirmininkas Vytautas Gapšys. 27-oji sąrašo vieta atiteko Lietuvos rusų sąjungos pirmininkui Sergejui Dmitrijevui, o jo sesuo Larisa Dmitrijeva atsidūrė 34-ojoje vietoje.

L.Dmitrijeva paminėjo, kad jos partiją tenkina “darbiečių” programa, o susijungimas su Lietuvos lenkų rinkimų akcija, remiantis Rusų aljanso pavyzdžiu, ne visai tenkina. Be to, Darbo partija buvo pasirinkta dar ir dėl to, kad “darbiečiai” siekia gerų santykių su Rusija.

O Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) į parlamentą kandidatuos sudariusi neformalią koaliciją su Rusų aljansu bei Kazimiros Prunskienės Lietuvos liaudies partija. Pirmuoju kandidatu sąraše įrašytas LLRA pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis, antruoju numeriu į Seimą kandidatuoja Rusų aljanso lyderė Irina Rozova, trečiasis – Seimo narys Michalas Mackevičius, o Lietuvos liaudies partijos atstovas, K.Prunskienės sūnus Vaidotas Prunskus kandidatų sąraše įrašytas ketvirtuoju numeriu.

Iš keturių pirmųjų kandidatų tik I.Rozova Seimo nario mandato sieks vienmandatėje (Naujamiesčio) apygardoje, kiti trys nesivargindami dėl “tautos atstovo” kėdės ‘kovos” tik sąraše. Naujamiesčio apygardoje taip pat kandidatuoja konservatorė Irena Degutienė, “Drąsos kelio” atstovė Neringa Venckienė, Darbo partijos atstovė Nijolė Gaudutienė, liberalcentristas Vytautas Bogušis, liberalas Arminas Lydeka, socialdemokratas Faustas Latėnas ir kiti politikai.

Kiti LLRA atstovai, daugiausia lenkai, kartais rusai ar baltarusiai, patekę į rinkimų sąrašą, kovos ir kai kuriose Vilniaus ar Vilniaus rajono apygardose.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: rinkimų plakate – besišypsančio Darbo partijos vadovo Viktoro Uspaskicho portretas.

2012.09.29 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *