M. Saakašvilis nutraukė bado streiką


M. Saakašvilis nutraukė bado streiką. EPA-ELTA nuotr.

Tbilisis, lapkričio 20 d. (AFP-ELTA). Suimtasis Sakartvelo opozicijos politikas Michailas Saakašvilis šeštadienį nutraukė 50 dienų trukusį bado streiką po to, kai buvo perkeltas iš kalėjimo ligoninės į karo ligoninę. Apie tai paskelbė jo gydytojas, praneša AFP.
 
M. Saakašvilis bado streiką pradėjo, kai grįžęs iš emigracijos Ukrainoje buvo įkalintas spalio 1 d. Buvęs Sakartvelo prezidentas, vykdęs vakarietiškas reformas, teigia, kad jo suėmimas yra politiškai motyvuotas.
 
Ketvirtadienį 53 metų politikas nualpo, o gydytojai paragino valdžią perkelti jį į įprastą ligoninę, baimindamiesi, kad jo gyvybei kyla pavojus.
 
Nors šalies valdžia iš pradžių nereagavo į medikų rekomendacijas, tačiau teisingumo ministras Ratis Bregadzė penktadienį sakė, kad valdžia sutinka su M. Saakašvilio perkėlimu į karinę ligoninę, kur valstybė galės užtikrinti jo apsaugą ir pasirūpinti sveikata.
 
Šeštadienio rytą M. Saakašvilis buvo perkeltas iš kalėjimo ligoninės į karinę ligoninę Gorio mieste, 90 km į vakarus nuo sostinės Tbilisio. Apie tai paskelbė jo advokatas Dito Sadzaglišvilis.
 
Jo asmeninis gydytojas Nokolozas Kipšidzė sakė, kad buvęs prezidentas oficialiai nutraukė bado streiką, kai tik buvo perkeltas į Gorio karinę ligoninę. Tačiau M. Saakašvilio gyvybė vis dar pavojuje, todėl jis paguldytas į intensyvios terapijos palatą.
 
Penktadienį feisbuke buvo išplatinta M. Saakašvilio žinutė, kurioje jis nepripažino „neteisėto įkalinimo“, bet teigė esąs pasirengęs stoti prieš nešališką teismą ir pripažinti bet kokį jo sprendimą.
 
2018 m. M. Saakašvilis buvo nuteistas už akių dėl piktnaudžiavimo valdžia. Šiuos kaltinimus jis neigia, aiškindamas, kad jie sufabrikuoti ir politiškai motyvuoti.
 
„Kai tik būsiu paleistas, prisidėsiu prie jūsų, kaip lygus tarp lygių, atstatant mūsų šalį“, – rašoma M. Saakašvilio pareiškime.
 
Jis dėkojo žmonėms už „solidarumą ir žmogiškumą“ bei ragino juos jungtis į kampaniją tam, kad „šalis būtų išvaduota“ nuo Bidzinos Ivanišvilio „Sakartvelo svajonės“ partijos valdymo.
 
Sakartvele neseniai kilo pasipiktinimas dėl premjero Iraklio Garibašvilio pasakytos frazės, kad M. Saakašvilis „turi teisę į savižudybę“ ir kad valdžia buvo priversta jį suimti, nes jis atsisakė pasitraukti iš politikos.
 
Karolis Broga (AFP)
 
2021.11.21; 05:37
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *