Kinija: dingusi tenisininkė – namie


Kinijos teniso žvaigždė Peng Shuai. EPA – ELTA nuotr.

Pekinas, lapkričio 20 d. (dpa-ELTA). Aukštas pareigas užimantis Kinijos valstybinės žiniasklaidos atstovas šeštadienį pareiškė, kad iš akiračio dingusi teniso žvaigždė Peng Shuai yra saugi ir „greitai pasirodys viešai“, kad nuramintų nuogąstaujančius dėl jos gerovės, informuoja dpa.
 
Tenisininkė pradingo po to, kai lapkričio 2 d. seksualiniu užpuolimu apkaltino Zhangą Gaolį, buvusį vicepremjerą ir Kinijos komunistų partijos Politinio biuro Nuolatinio komiteto narį.
 
Hu Xijinas, anglų kalba leidžiamo laikraščio „Global Times“ vyriausiasis redaktorius, sako, kad Peng Shuai „nenori būti trukdoma“.
 
Kinijos pranešimų programėlėje „WeChat“ penktadienį buvo išplatintos trys neva naujos nuotraukos, kuriose, teigiama, vaizduojama sportininkė ir žinutė „gero savaitgalio“.
 
Vienoje nuotraukoje ji žaidžia su katinu kambaryje, pilname žaislų, kitoje – laiko katiną rankose, o trečioje – laiko žaislą iš animacinio filmo „Kung fu panda“.
 
Nepriklausomi šaltiniai negalėjo patikrinti, ar nuotraukos darytos neseniai, bet Hu Xijinas aiškino iš savo šaltinių sužinojęs, kad nuotraukos fotografuotos penktadienį. Pasak jo, pastarosiomis dienomis tenisininkė leido laiką namie ir nenorėjo būti trukdoma, bet netrukus pasirodys viešai.
 
Dėl 35 metų sportininkės likimo susirūpinta jai dingus iš viešumos po to, kai ji kinų socialiniuose tinkluose apkaltino buvusį premjerą Zhangą Gaolį vertus ją lytiškai santykiauti. Ji taip pat sakė, kad tarp jų anksčiau buvo romanas, nors Komunistų partijos atstovas buvo vedęs.
 
Penktadienį JAV prezidentas Joe Bidenas paragino Kiniją pateikti įrodymus apie tenisininkės saugumą ir buvimo vietą, kuriuos būtų galima nepriklausomai patikrinti.
 
Karolis Broga (DPA)
 
2021.11.21; 05:52
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *