Maskvoje areštuota dešimtys protestuotojų


Rusijos policija šeštadienį areštavo daugybę žmonių, susirinkusių sostinėje Maskvoje reikalauti laisvų ir sąžiningų rinkimų.
 
Naujienų agentūros žurnalisto teigimu, prieš opozicijos organizuojamo protesto pradžią areštuota mažiausiai 50 žmonių.
 
Rusijos institucijoms atsisakius į Maskvos miesto tarybos rinkimus registruoti kelis opozicijos ir nepriklausomus kandidatus, tūkstančiai rusų pasižadėjo šeštadienį eiti protestuoti į sostinės gatves.
 
Šio šeštadienio protestas – jau ne pirma demonstracija šalyje dėl laisvų ir sąžiningų rinkimų. Praėjusį savaitgalį sostinėje Maskvoje protestavo 22 000 žmonių.
 
Likus kelioms dienoms iki planuojamo protesto, buvo sulaikytas Kremliaus kritikas, opozicijos politikas Aleksejus Navalnas, kuris ragino žmones ateiti į šeštadienį rengiamą protestą. Jam skirta 30 parų arešto.
 
Tuo metu likus kelioms valandoms iki protesto, areštuoti keli kiti pagrindiniai Rusijos opozicijos veikėjai ir neįregistruoti kandidatai.
 
Netrukus prieš mitingą areštuotas politikas, netinkamu kandidatu pripažintas Dmitrijus Gudkovas. Kiek anksčiau politikas sakė, kad šalies ateitis yra pavojuje.
 
Tarp sulaikytųjų – Ilja Jašinas. D. Gudkovas ir A. Navalno sąjungininkas Ivanas Ždanovas.  
 
Remiantis vėliausia informacija, Rusijos policija šeštadienį sostinėje Maskvoje areštavo mažiausiai 211 žmonių, susirinkusių į nesankcionuotą mitingą reikalauti laisvų ir sąžiningų rinkimų, skelbė protestus stebinti organizacija „OVD Info“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.27; 15:33
 
 
 
print