„Maskvos pėdsakai“ – Vokietijos kanalo ZDF dokumentinis filmas apie Aleksandro Litvinenkos nužudymą


Vokietijos televizija ZDF parodė dokumentinį filmą apie savąjį buvusio FSB karininko Aleksandro Litvinenkos nužudymo tyrimą. Filme žurnalistai prieina prie išvados, jog Litvinenka buvo nužudytas dėl to, kad tyrė RF prezidento Vladimiro Putino ryšius su Tambovo organizuotos nusikalstamos grupuotės lyderiais Genadijum Petrovu ir Vladimiru Kumarinu.

Filme pirmą kartą davė interviu kaltinamosios išvados rusų mafijos Ispanijoje byloje autorius, tyrėjas Chose Grinda. Taip pat parodyti Litvinenkos įrašų kadrai ir interviu su spėjamu žmogžudystės vykdytoju Dmitrijum Kovtunu.

ZDF filmavimo grupė apsilankė buvusiame vasarnamių kooperatyve „Ozero“, kur Putinas ir jo aplinkiniai gyveno greta Tambovo organizuotos nusikaltėlių grupuotės lyderių. Filme taip pat pirmą kartą parodyti kadrai, nufilmuoti ligoninės palatoje dieną prieš Litvinenkos mirtį.

Advokatas Ričardas Horuelas, atstovaujantis Britanijos tyrimui buvusio FSB karininko Aleksandro Litvinenkos nunuodijimo poloniu byloje, apkaltino RF valdžią prisidėjus prie jo nužudymo.

Didžioji Britanija atliko atvirą Aleksandro Litvinenkos, kuris 2006 metais buvo Londone  nunuodytas poloniu, tyrimą. JAV Nacionalinio saugumo agentūros žinioje atsidūrė Maskvos ir Londono derybų elektroninės kopijos. Derybos buvo vedamos netrukus po to, kai Litvinenka susirgo apsinuodijęs poloniu-210. Britanijos specialiosios tarnybos turi įrodymų, kad Maskva yra susijusi su Litvinenkos mirtimi, bet tie duomenys „nepriimtini“ būti pateikti teisme.

Vėliau leidinys The Guardian pranešė, kad per atvirus klausymus Londono teisme buvo paskelbta, jog pagrindinis įtariamasis šioje byloje Andrejus Lugovojus neišlaikė testo melo detektoriumi 2012 metais.

Nuotraukoje: į Vakarus pabėgęs ir radioaktyviuoju poloniu Londone nužudytas buvęs FSB karininkas Aleksandras Litvinenka.

Šaltinis: gordonua.com

2015.12.11; 04:07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *