Medikai baiminasi, kad pažadai kelti atlyginimus gali būti neįgyvendinti


Medikų sąjūdžio atstovai ateina į susitikimą su Premjeru. Gedimino Bartuškos (ELTA) nuotr.

Ketvirtadienį mitingą organizuosiantys medikai baiminasi, kad Vyriausybei nepavyks išpildyti pažadų, kad 2020 metais gydytojų ir slaugytojų atlyginimai pasiektų Europos Sąjungos vidurkį. Tačiau Premjeras Saulius Skvernelis ramina, kad pažadai, jog medikų algos siektų 3 vidutinius atlyginimus, o slaugytojų – 1,5 VDU, bus įgyvendinti.

„Pirmieji žingsniai jau parodo, ar iš tikrųjų mes to pasieksime iki 2020 metų. (…) Jau tie pirmieji žingsniai yra daromi, nuo gegužės 1 dienos 20 proc. jau yra didinama, bet tos frazės, kad bus didinama vidutiniškai… kai kurių įstaigų vadovų skaičiavimai rodo, kad tai bus sunku“, – teigė Lietuvos medikų sąjūdžio tarybos pirmininkė Živilė Gudlevičienė.

Anot jos, didžiausios problemos kyla jauniems medikams, kurių atlyginimai yra ypač maži, ir kol jie netampa kvalifikuotais specialistais, Lietuvoje uždirbti pakankamai negali.

„Čia ir yra taip, kad, kol jaunas specialistas, jo atlyginimas mažiausias, jam – laukti arba kol užaugs iki aukšto lygio specialisto, arba emigruoti. Yra tokių specialistų, kurie uždirba nemažai, bet tai yra savo laiko ir dėmesio šeimai sąskaita“, – teigė ji.

Anot jos, medikai nori, kad sveikatos apsaugai būtų skirtas adekvatus finansavimas, iki 2020 metų jis turėtų siekti apie 10 proc. BVP.

Anot Ž. Gudlevičienės, taip pat svarbu, kad mažėtų korupcija viešuosiuose pirkimuose bei būtų mažinamas darbas su dokumentais ir suteikiama galimybė daugiau dėmesio skirti pacientams.

Premjero teigimu, Vyriausybė įgyvendins pažadus padidinti atlyginimus iki 2020 metų, kad šie siektų europinį vidurkį. Tačiau Vyriausybės vadovas teigė nesutinkantis su priekaištais, kad nuo gegužės atlyginimai ne visiems medikams auga po 20 proc., o vidutiniškai – penktadaliu.

Anot S. Skvernelio, jauni specialistai gauna nedidelius atlyginimus, tuo metu aukštos kvalifikacijos medikai uždirba didelius, ES vidurkiui prilygstančius, atlyginimus. Anot Premjero, visiems padidinti algas po 20 proc. būtų neteisinga.

„Dėl to mes kalbame apie vidutinį atlyginimą, ir tas didinimas nukreiptas į mažiausiai uždirbančius“, – teigė Premjeras S. Skvernelis.

Ketvirtadienį medikai organizuoja mitingą „Ką pasiūlysite medikams rytoj?“, kuriame sieks, kad sveikatos apsauga taptų prioritetu kitų metų biudžete.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.04.24; 06:47

print