MI6 skelbia aliarmą dėl Rusijos veiksmų Britanijos specialiųjų tarnybų bendradarbių atžvilgiu


Didžiosios Britanijos žvalgybos tarnyba MI6 išplatino rimtą perspėjimą, rašo žurnalistai Ričardas Kerbadžas, Timas Šipmenas ir Markas Hukhemas.

Taigi The Sunday Times „susipažino su nesankcionuotai paviešinta tarnybine pažyma, kuri buvo išsiuntinėta Slaptosios žvalgybos tarnybos – SIS – bendradarbiams ir buvusiems bendradarbiams“.

Kas ten skelbiama? 

Ten rašoma: „Rusijos agentai kenks jų privačioms kompanijoms ir darys „spaudimą artimiems giminaičiams“, kad įsigytų slaptos informacijos arba užverbuotų dvigubus agentus, sakoma dokumente.

Be to, pasak aukšto rango šaltinių, Jungtinis žvalgybos reikalų komitetas (institucija, konsultuojanti Britanijos ministrų kabinetą) daro išvadą, kad dabar Londone rusų šnipų daugiau, negu šaltojo karo metais.

MI6 tarnybinėje pažymoje perspėja britus nekeliauti į Rusiją ir Kiniją.

Laikraštis pateikia keletą citatų iš dokumento: „Rusijos tarnybos tebėra labai aktyvios ir kreipiasi į veikiančius bei buvusius Jos Didenybės vyriausybės tarnautojus“.

„Rusijos tarnybos (…) laikosi tradicijos vykdant savo operacijas daryti spaudimą „buvusiems etatiniams bendradarbiams, o taip pat jų artimiems giminaičiams“.

„Taip pat akivaizdu, kad Rusijos tarnybos pasirengusios (jeigu mano, kad tai padės joms pasiekti savo tikslus) grasinti darysiančios spaudimą buvusių etatinių bendradarbių dalykiniams interesams“.

Pažymoje išdėstytos rekomendacijos: jeigu rusai ieškos kontaktų su MI6 buvusiais ar dimisijos bendradarbiais, šie privalo atsisakyti, tik pripažinti, jog kadaise buvo valstybės tarnautojai, o taip pat pranešti Didžiosios Britanijos URM saugumo skyriui, palikdami pranešimą specialios „karštosios linijos“ autoatsakiklyje. Taip praneša minėtas leidinys.

Be to, Britanijos URM bendradarbiams rekomenduojama saugotis Rusijos užsienio žvalgybos tarnybos „medaus spąstų“: „Saugokitės rusų ledi, siūlančių malonumus“, – pranešė neįvardytas diplomatas.

Laikraščio duomenimis, rusų šnipai taip pat stebi ES įstaigas Briuselyje per Bulgarijos ir Rumunijos žvalgybos tarnybų bendradarbius. „Kiekviena diskusija ES, visos kertės ir užkampiai rusams žinomi“, – pareiškė neįvardytas šaltinis iš žvalgybos.

Nuotarukoje: MI6 būstinė Londone.

Šaltinis: The Sunday Times

2015.03.13; 06:48

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *