Michailas Saakašvilis prisipažino esąs … anomalija


Gruzijos prezidentas Michailas Saaakšvilis pripažino, kad jo kaip prezidento egzistavimas yra anomalija. Kaip praneša Regnum, tokį pareiškimą jis padarė per vizitą JAV, skaitydamas Prinstono universitete paskaitą tema „Demokratinė Gruzijos transformacija: precedentas buvusios Sovietų Sąjungos šalims“.

Gruzija Online pažymi, jog Gruzijos Respublikos vadovas priminė, kad „anomalija“ jį anksčiau pavadino Rusijos URM vadovas Sergejus Lavrovas.

Matyt, turima galvoje ministro pasisakymas 2011 metų rugpjūčio 8 dieną (per Gruzijos kariuomenės įžengimo į Pietų Osetiją ir po to kilusio karinio konflikto tarp Rusijos ir Gruzijos metines). „Gruzijos prezidentas M.Saakašvilis – patalogija ir anomalija visos gruzinų tautos fone, be to, dar ir prastai išauklėtas“, – citavo S.Lavrovą RIA Novosti.

Kalbėdamas Amerikos universitete M.Saakašvilis su „anomalijos“ apibūdinimu sutiko, bet jį paaiškino savaip. Pasak prezidento, Gruziją (ir jos dabartinę vadovybę) galima laikyti anomalija, „nes Rusija planavo, bet neįstengė jos sunaikinti“.

„Mano mažą šalį užpuolė šimtą kartų didesnė valstybė. Gerai, kad čia nėra žemėlapio, nes būtų  baisu net žiūrėti. Jie troško visiško mano šalies kracho, bet po ketverių metų aš čia, – išdidžiai pareiškė Gruzijos prezidentas.

2008 metų rugpjūtį Gruzijos valdžia įvedė kariuomenę į Pietų Osetiją, norėdama paimti savo kontrolėn maištingąjį regioną (o taip pat, kaip pareiškė oficialusis Tbilisis, sutrukdyti sutraukti tenai Rusijos kariuomenę). Atsakydama Rusija, pareiškusi ketinanti ginti savo piliečius šiame regione, pasiuntė į konflikto zoną 58-osios armijos padalinius. Gruzijos kariuomenė buvo priversta pasitraukti. Persekiodami gruzinų karius, Rusijos padaliniai įsiveržė į Gruzijos teritoriją. Kariniai veiksmai baigėsi pasirašius taikos susitarimą, kuris buvo sudarytas tarpininkaujant tuometiniam Prancūzijos prezidentui.

Po karo Rusija oficialiai pripažino Pietų Osetiją, o taip pat ir Abchaziją atskiromis nuo Gruzijos respublikomis. Gruzijos valdžia šiuos regionus laiko Gruzijos teritorija, okupuota Rusijos.

Žodžiu, jei Gruzijos prezidentas M.Saakašvilis ir yra anomalija, tai šią anomaliją reikia laikyti teigiamu, sveikintinu reiškiniu. O tuometinio Rusijos užsienio reikalų ministro S.Lavrovo samprotavimus – stačiokiškais ir chamiškais.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis.

Šaltinis: Lenta-ru

2012.05.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *