Mirė Vladimiras Žirinovskis


Vladimiras Žirinovskis. EPA-ELTA nuotr.

Maskva, balandžio 6 d. (ELTA). Po sunkios ir ilgos ligos mirė Rusijos kraštutinių dešiniųjų pažiūrų politikas Vladimiras Žirinovskis, trečiadienį pranešė Rusijos parlamento žemųjų rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas, kurį cituoja agentūra „Reuters“.
 
Anot Rusijos žiniasklaidos, 75-erių V. Žirinovskis anksčiau šiemet po teigiamos COVID-19 diagnozės buvo paguldytas į ligoninę. Jis buvo pagarsėjęs įžūliais ir skambiais pareiškimais, įskaitant grasinimus prieš tam tikras valstybes panaudoti branduolinius ginklus, užgrobti Aliaską ir išplėsti Rusijos sienas, kad šalies kariai galėtų „skalauti savo batus šiltame Indijos vandenyno vandenyje“.
 
Nors V. Žirinovskio Liberalų demokratų partija (LDPR) teoriškai buvo vadinamosios „sisteminės opozicijos“ dalis, ji faktiškai palaikė prezidentą Vladimirą Putiną rūpimais klausimais, pavyzdžiui, dėl 2014 metais įvykdytos Krymo aneksijos. V. Žirinovskis taip pat buvo naudingas Kremliui, nes viešai reikšdavo radikalias nuomones ir taip tikrindavo visuomenės reakciją.
 
Vienu metu V. Žirinovskis lygino save su buvusiu JAV prezidentu Donaldu Trumpu, o 2016 metais pareiškė, kad amerikiečiai turėtų už jį balsuoti, antraip jo konkurentė Hillary Clinton sukels naują pasaulinį karą „su hirošimomis ir nagasakiais“.
 
Jo karjera įsibėgėjo, kai jis 1991 metais netikėtai laimėjo trečią vietą prezidento rinkimuose. Po dvejų metų LDPR iškovojo antrą vietą parlamento rinkimuose.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2022.04.07; 08:00
print