Mirusio J. Chiraco pagerbti atvyks apie 30 pasaulio valstybių ir vyriausybių vadovų


Iki šiol apie 30 pasaulio valstybių ir vyriausybių vadovų pareiškė atvyksiantys pagerbti mirusio buvusio Prancūzijos prezidento Jacques’o Chiraco.
 
Tarp politikų, turinčių dalyvauti pirmadienį Paryžiuje numatytose didžiulėse pamaldose už mirusį J. Chiracą, yra Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Italijos prezidentas Sergio Mattarella ir Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas. Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude’as Junckeris ir Vokietijos prezidentas Frankas-Walteris Steinmeieris taip pat planuoja atvykti į pamaldas už mirusįjį.
 
J. Chiraco pagerbti atvyks ir buvę užsienio valstybių lyderiai, kurie glaudžiai bendradarbiavo su J. Chiracu. Tai buvęs Vokietijos kancleris Gerhardas Schroederis ir buvęs JAV prezidentas Billas Clintonas.
 
J. Chiracas mirė praėjusį ketvirtadienį, būdamas 86 metų amžiaus. Jo politinė karjera truko ne vieną dešimtmetį, jis 12 metų ėjo Prancūzijos prezidento pareigas. Prieš tai J. Chiracas ėjo Paryžiaus mero ir premjero pareigas.
 
Pasklidus žiniai apie J. Chiraco mirtį, į Prancūziją iš viso pasaulio plūdo užuojautos. Vis dėlto kai kuriems vėl iškilo klausimų ir abejonių, kiek iš tiesų jis pasiekė per ilgą savo vadovavimą, ir vėl buvo atkreiptas dėmesys į buvusiam prezidentui pareikštus kaltinimus dėl korupcijos.
 
Nepaisant to, laikraščio „Le Journal du Dimanche“ paskelbtos apklausos rezultatai rodo, kad prancūzai laiko J. Chiracą geriausiu šiuolaikinės epochos Prancūzijos prezidentu, kartu su Charles’iu de Gaulle’iu.
 
Sekmadienį tūkstančiai prancūzų atėjo į Invalidų rūmus Paryžiuje atsisveikinti su buvusiu prezidentu.
 
Pirmadienį, kuris paskelbtas nacionaline gedulo diena, J. Chiracas bus pagerbtas tylos minute Prancūzijos mokyklose ir visuomeniniuose pastatuose. 9.00 val. Grinvičo vidutiniu laiku (12.00 val. Lietuvos laiku) karstas su buvusio šalies prezidento palaikais bus išvežtas iš Invalidų rūmų.
 
Paryžiaus gatvėmis jį lydės kareiviai. Karstas bus atvežtas į Šv. Sulpicijaus bažnyčią, kur ir bus surengtos mišios už mirusįjį.
 
Privačios šeimos laidotuvės vyks tą pačią dieną. J. Chiracas bus palaidotas Montparnaso kapinėse šalia savo dukters Laurence. Vyriausioji J. Chiraco duktė mirė 2016 metais, būdama 58 metų amžiaus.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.30; 10:32
print