Mįslinga prancūzų rašytojo Alberto Kamiu žūtis


Užsienio spaudoje pasirodė pranešimų, esą garsusis prancūzų rašytojas Albertas Kamiu per automobilio avariją 1960-aisiais žuvo ne atsitiktinai. Esą tą avariją surežisavo tuometinės SSRS vadovybės slaptosios tarnybos. KGB vadovybė prancūzų rašytojui keršijo už jo publikacijas, smerkiančias sovietų invaziją į Vengriją 1956-aisiais metais. Apie tai esą netiesiogiai yra prasitaręs vienas KGB agentas.

Italijoje dirbantis Rytų Europos politikos ekspertas Džiovani Kateli pareiškė, esą autoavarija, kurioje žuvo garsusis rašytojas, – dirbtinė. Nieko keisto, kad netrukus atsirado ir čia neįžvelgiančių KGB rankos. Pavyzdžiui, Alberto Kamiu biografiją rašančio prancūzų filosofo Mišelio Onfray pozicija. Girdi, slaptosios sovietų institucijos rašytojo A.Kamiu nenužudė autoavarijoje, nes turėjo visai kitokių galimybių ir būdų nubausti garsųjį rašytoją.

KGB sąmokslo teoriją linkęs neigti ir Prahoje veikiantis Totalitarinių režimų studijų instituto atstovas Vojtechas Ripka. Bet šis bent jau sutinka, kad nė vienos nuomonės šiuo subtiliu klausimu neįmanoma nei patvirtinti, nei paneigti. Trūksta įrodymų, trūksta dokumentų, juolab kad dabartinė Rusija nė neketina plačiau atverti KGB archyvų. Taigi – akligatvis.

Šiuos pranešimus Lietuvoje įdomiai aprašė BNS, “Lietuvos rytas” ir Delfi.lt.

O kokia visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt nuomonė? Esu linkęs manyti, jog čia greičiausiai neapsieita be KGB įsikišimo. Ir taip manau visai ne dėl to, kad visur ir visada aklai tikiu sąmokslo teorijomis. Tiesiog KGB buvo per daug galinga ir įtakinga organizacija, kad lengva ranka derėtų atmesti galimas jos intrigas. Kuo labiau teisėsauga nepajėgi atsakyti į klausimus, kas, kaip ir kodėl, tuo įtikinamesnė atrodo slaptųjų tarnybų įsikišimo versija.

Nuotraukoje: žymusis prancūzų rašytojas Albertas Kamiu, 1960-aisiais metais žuvęs mįslingoje autoavarijoje.

2011.08.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *