Mūsų jau tikrai – nebe trys milijonai


Birželio viduryje Kaune buvo surengtas mitingas už teisinės valstybės atkūrimą. Tai jau ketvirtas tokio pobūdžio mitingas nuo šių metų pavasario pradžios. Jį organizavo pilietiniai judėjimai – „Drąsiaus kelias“, Tautos ateities forumas, „Vyčio“ judėjimas, Vienybės forumas, Kauno krašto demokratinis judėjimas. Mitinguota Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus. Tik vasarą į mitingus susirenka mažiau žmonių. Jei gegužės mėnesį surengtame pilietiniame mitinge dalyvavo per tūkstantį žmonių, tai šį sykį susirinko apie keturis šimtus kauniečių bei Kauno svečių.

Mitingo vedantysis Raimundas Jokimčius kalbėjo: „Tautos skauduliai atsiskleidžia, regime tikrą tamsos siautėjimą – gilėja skurdas, korupcija, vykdomi brutalūs nužudymai. Bet tauta jau kyla ir kažin ar pavyks šią aktyvumo bangą užgniaužti“. Kunigas Jonas Varkala sakė, kad svarbu apginti teisybę nuo melo. Anot J.Varkalos, jei apginsime teisybę, tai apginsime Lietuvą nuo kylančios melo ir smurto bangos. „Drąsiaus kelio“ judėjimo atstovė, D.Kedžio teta Audronė Skučienė teigė: „Kalbama, kad ši byla yra žudikė. Ir apie tai kalba net aukščiausio rango teisėtvarkos pareigūnai. Kai kurių prokurorų veikla – tai cinizmo viršūnė. Ir vaikų teisių tarnybos dirba išvien su prokurorais, jos elgiasi ciniškai ir nusikalstamai“.

„Vyčio“ judėjimo koordinatorius Juozas Vaikšnoras pareiškė, kad kai kurių valstybės pareigūnų veikla tiesiog stebina. Štai vaikų teisių kontrolierė E.Žiobienė aiškina, kad ji neva gina D.Kedžio dukrelės interesus, o iš tiesų ji net nesugeba išsiaiškinti, kokiu pagrindu 2009 metų spalį mergaitė savaitę laiko buvo uždaryta psichiatrijos ligoninėje. Tautos ateities forumo pirmininkas Algimantas Matulevičius sakė: „Žmonės čia atėjo vedami širdies balso. Tai, kas vyko prieš daugelį metų, kai Lietuvą užėmė sovietiniai okupantai, ir vėl pasikartoja. Tik okupantai šįsyk – savi“.

Kauno krašto demokratinio judėjimo vadovė Rūta Zabielienė teigė: „Šiandien yra birželio 15-oji, šią dieną prieš 70 metų prasidėjo Lietuvos okupacija. Kruvina linija skiria ilgą Lietuvos istorijos tarpsnį, prasidėjusį po okupacijos. Daug mirčių tuomet buvo maskuojamos tarsi atsitiktinės –  disidento Mindaugo Tomonio, kunigų Juozo Zdebskio, Broniaus Laurinavičius ir kitų sovietinei valdžiai neparankių žmonių nužudymai“. Šiuo metu vyksta vidinė okupacija, kuri pasireiškia tamsių kriminalinių politinių jėgų ir įvairių iškrypėlių klanų įsigalėjimu. Bet netikiu, kad šios jėgos nugalėtų, piliečiai jau bunda, kyla į kovą už tikrą laisvę, už tikros valstybės sukūrimą“.

„Drąsiaus kelio“ valdybos narė Vida Vrubliauskiene teigė: „Tikiu, kad kaltieji pedofilijos tinklo veikėjai ir Drąsiaus Kedžio žudikai bus nubausti. Bet šiandieninė padėtis kelia daug klausimų. Norėčiau paklausti: kodėl puolami Kedžius remiantys žmonės, kodėl apie juos skleidžiami įvairūs prasimanymai? Mus, susirenkančius Garliavoje, kur saugome Drąsiaus dukrelę, bando žeminti, vadindami bedarbiais, valkatomis, nusikaltėliais ir psichopatais. Net pirmokas sukurtų geresnę versiją apie Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybes. Mes reiškiame savo įsitikinimus, pilietinę valią, kurią mums garantuoja Lietuvos Konstitucija ir Europos žmogaus teisių konvencija. Ir norime priminti, jei pamiršote, kad bet koks teisėsaugos kišimąsis į pilietinius procesus yra traktuojamas kaip persekiojimas už įsitikinimus“.

„Senojo Kauno“ draugijos vadovas Rimvydas Žiliukas pareiškė: „Po medaus mėnesio, prieš du dešimtmečius įvykusio Lietuvos valstybės atkūrimo, netrukus prasidėjo laukinio kapitalizmo banga, kuri nušlavė daugelį moralinių vertybių, ir teisinės valstybės Lietuvoje taip ir nepavyko sukurti. Dabar mes, piliečiai, galime išreikšti savo valią, ir pasiekti esminių permainų“. „Vyčio“ judėjimo atstovas, docentas Edvardas Satkevičius sakė, kad tautai meluojama, Lietuvoje drastiškai mažėja žmonių skaičius, mūsų jau tikrai nebe trys milijonai. O teisinės valstybės pamatai susiję su pilietinių vertybių įgyvendinimu. „Jei sakysime tiesą, jei eisime į mitingus, ir kovosime už savo teises, tai ir atkursime teisinę valstybę“, – teigė E.Satkevičius. Mitinge kalbėjo ir Pensininkų partijos atstovas Vytautas Kadžys.

Mitinge buvo regimos Lietuvos vėliavos, žmonės laikė plakatus – „Oligarchų klasės hegemonijai – NE“, ,,,Demokratijai, tvarkai ir teisingumui – TAIP“, „Tautos jėga – Vienybėje!“, „Laisvę Kusaitei!“, plaikstėsi violetinės juostos ir balionai. Pilietinių judėjimų atstovai teigė, kad yra pasirengę ir toliau organizuoti mitingus bei siekti teisinės valstybės atkūrimo.

2010.06.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *