Ne visiems patiko Z. Šličytės kalba


Zita Šličytė. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Iškilmingą Kovo 11-osios minėjimą Seime aptemdė incidentas, kai dalis jo dalyvių paliko posėdžių salę.
 
Taip kai kurie renginio dalyviai reiškė nepasitenkinimą dėl Aukščiausiosios Tarybos (AT)-Atkuriamojo Seimo deputatės Zitos Šličytės kalbos, kuri aštriai kritikavo valdžią, nepagarbiai kalbėjo apie seksualines mažumas. Salę paliko kai kurie parlamentarai, Vyriausybės nariai ir signatarai.
 
„Yra apmaudu, kad politikos madas dabar diktuoja palaidą gyvenimo būdą propaguojanti Laisvės partija. Ar alkoholis, narkotikai, medikamentinis abortas, lyties pakeitimas, seksualinio pasitenkinimo nuvertinimas iki pramogos lygio stiprina pilietinės bendruomenės dvasinę ir fizinę sveikatą? Žinoma, ne“,- sakė Z. Šličytė.
 
Tačiau renginio dalyviai labiausiai pasipiktino, kai AT deputatė pradėjo kalbėti apie tai, kad „pernai Kauno miesto Laisvės alėja žygiavo įvairiaspalvis homoseksualų paradas, o Vilniaus Vingio parke mitingavo daugiatūkstantinis šeimų sąjūdis…”
 
„Ar dar žodžio laisvė demokratinėje valstybėje galioja? Kam nepatinka mano kalba – prašome išeiti“, – reaguodama į salės reakciją pareiškė Z. Šličytė.
Laisvės partijos nariai Aušrinė Armonaitė ir Remigijus Šimašius. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
 
„Ciniška ir įžūli Lietuvos homoseksualizacija turi ir be abejo turės ateityje neigiamas pasekmes visuomenės vienybei bei sutarimui“, – sakė AT deputatė.
 
Vienas iš minėjimo salę palikusių politikų, Seimo vicepirmininkas Julius Sabatauskas neslėpė nusivylimo. „Tokią dieną norisi švęsti, o ne dalyti į kairę ir dešinę neapykantos pliupsnius“, – sakė jis Eltai.
 
Minėjimo salę palikusi premjerė Ingrida Šimonytė sakė, kad jai tokia kalba yra nepriimtina.
 
„Kodėl turiu sėdėti ir klausytis kalbos, kuri man nepriimtina? Tiesiog man tai, kas buvo pasakyta, yra nepriimtina ir aš išėjau“, – po iškilmingo minėjimo žurnalistams sakė I. Šimonytė.
 
Jadvyga Bieliavska (ELTA)
 
2022.03.12; 08:01
print

14 komentarai

 • Slicyte pasake daug karcios tiesos.

 • Gerbiamos Signatarės pilietinis stuburas tvirtesnis, nei visų Seimo vyrų, visų partijų vadų kartu paėmus. Deja, pasak, berods, ,,Diena.lt” komentatorės išvydom, kaip nuo Signatarės Seimui į akis pasakytos Tiesos tą pat akimirką daliai politikų staiga į tualetą prireikė.
  Su didžiausia pagarba dėkoju ir lenkiuosi šiai garbingai Asmenybei.

 • Reik pilno sąrašo tų kurie paliko salė. Lai tauta žino juos.

 • Aciu siai poniai Z. Slicytei tik ji galejo pasakyti tiesa i akis

 • Labai dėkingas gerb. Zitai, tai labai
  mažai Lietuvoje žmonių, kurie taip
  gali pasakyti liaudžiai tikrą tiesą.
  Nes Lietuvoje neliko jokios demo
  kratijos, Mdicinos paslaugų nebeliko
  švietimo sistema nureformuota. Pra
  gyvenimo kainos pakilo į nematytas
  aukštumas, kur toliau mus nuves
  dabartinė valdančiųjų šaika, atsiri
  bojusi nuo tautos!!!

 • taip teisingai pasakyti zodziai kai buvo homoseksualu paradas tai musu poniutes kai kurios kartu zygiavo .tai kartais pagalvoji kodel .o kai basos mamos stovejo ir salo del savo vaiku tai uzsidare net neisgirdo .matyt kitu pakraipu zmones brangesni nei musu vaikai moteris issake tiesa o jei kam nepatiko tai isejo svest .nu zinot dar tokios valdzios turbut nebuvo matai tiesa akis bado kai zmones nori is savo valdzios palaikymo tai jie barikadas statosi .jie zmones prisimena ir saldziais lieziuviais mala tik per rinkimus tada nri barikadu nereik nei zmones smirdi tuomet visi kvepia

 • Seimo nariams nepatiko teisybė ir išėjo iš salės išėjo iš salės tie kurie pridirbo Lietuvai nesąmonių ipast armonaite ir pyderas raskevicius tokius tik šaudyt armonaite tai žolės prisirukius ir nieko nesuprato apie ką kalba signatare moteris tiesiai šviesiai visą teisybę pasakė per 30 metų dar tokio seimo niekas nematė tiesiog baisu surinkti visi iš patvoriu nieko neismanatys apie valstybę

 • Aš už vienybę!!!!!!!! Demokratiją !!!!!!!!
  Už LIETUVĄ !!!!!!!!
  NESUTARIMAI , MUS daro silpnesniais🤔

 • Paprasta žmogu uždarytu,bauda kad neišsimoketum,dauguma taip masto manau kaip .Z.Šličyte

 • ACJU ger.ZITAI . PASAKE VISA TEISYBE KA JAUCIA LIETUVOS ZMONES. DAUGIAU TOKIU DRASIU SIGNATARU, kad valdantieji susiprastu kad jie savo istatymais zlugdo seimas ir lietuvos Valstybe

 • Man Šličytės kalba patiko. Visi, kaip ir aš, tik piktinasi apie tai ką valdantieji daro. Tačiau, reikia labiau piktintis ir garsiai šaukti ko seimas nedaro: aibė gulinčių lentynose nepriimtų įstatymų. Kurie guli net 7 metus. Ir jie daug svarbesni negu priimti arba stumiami priimti. Aš jau nekalbu apie vis mažinamas demokratines teises, laisves. Man net atrodo kad artėjame ne prie Vakarų demokratijos, o prie Putino tironija. Teisės ir laisvės pagal patvirtintą sąrašą.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *