Nelegalų gabentojams – griežtas nuosprendis


Panevėžyje penktadienį trys Latvijos gyventojai ir lietuvis ūkininkas išgirdo nuosprendį dėl neteisėto nelegalų gabenimo per Lietuvos Respublikos teritoriją. Jie pasieniečiams įkliuvo Ignalinos rajone, kai buvo gabenami iš Baltarusijos nelegaliai atvykę du Afganistano piliečiai ir vyras iš Irako su žmona bei penkiamete dukra.

Į kaltinamųjų suolą Latvijoje gyvenančius I. R., B. S., G. G. bei Ignalinos rajono ūkininką R. B. atvedė kaltinimai gabenus ir slėpus neteisėtai į Lietuvos teritoriją patekusius asmenis.

Dar vienas ta pačia nusikalstama veika kaltinamas Latvijos Respublikos gyventojas, 31 metų S. S. jau bylą nagrinėjant teisme pasislėpė. Buvo paskelbta jo paieška, o baudžiamoji byla jo atžvilgiu atskirta.

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Ignalinos rinktinės pareigūnai, turėdami operatyvinės informacijos, 2012 metų balandį Ignalinos rajone sulaikė automobilį BMW, kuriuo važiavo latviai S. S. ir B. S. bei automobilį „Opel Vectra“, vairuojamą G. G. Pastarajame automobilyje buvo vežami 5 nelegalūs migrantai – 2 vyrai iš Afganistano ir Irako pilietis su žmona bei mažamete dukra.

Netrukus buvo sulaikytas ignalinietis R. B., kuriam priklausančiame grūdų sandėlyje pernakvojo G. G. iš miško pėsčiomis atlydėti valstybinę sieną nelegaliai kirtę užsieniečiai. Latvijos pilietis I. R. buvo sulaikytas namuose Daugpilyje, kur grįžo prieš išvežant nelegalus iš ūkininko sandėlio.

Savo kaltę ikiteisminio tyrimo metu pripažino tik S. S. ir G. G., likusieji teisiamieji neigė įvykdę nusikalstamas veikas. Pavyzdžiui, ūkininkas, kurio sandėlyje nakvojo nelegalūs migrantai, teigė nieko apie juos nežinojęs, nors įtariamuosius slapta stebėję VSAT pareigūnai matė, kaip jis rytą išlydėjo išvažiuojantį iš sandėlio automobilį „Opel Vectra“ ir uždarė vartus, o prieš tai bendravo su migrantus lydėjusiais vyrais.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko VSAT Ignalinos rinktinės pareigūnai, o jį kontroliavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokurorai.

Panevėžio apygardos teismas visus keturis teisiamuosius pripažino kaltais dėl neteisėtai valstybinę sieną perėjusių užsieniečių slėpimo bei gabenimo. I. R. skirta 3 metų 8 mėnesių laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant 3 metams. Likusiems trims teisiamiesiems skirta po 3 metus 6 mėnesius laisvės atėmimo, bausmės vykdymą atidedant 2 metams.

Teksto autorė – Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė (Panevėžys).

2015.11.16; 11:46

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *