Nelsoną Mandelą sekė „ornitologai iš MI 6“


MI 6 agentai septintajame dešimtmetyje apsimetinėjo ornitologais, kad šnipinėtų Nelsoną Mandelą per binoklį, rašo The Times, remdamasis vienu iš buvusių kovotojo su apartheidu bendražygiu.

Denisas Goldbergas, kuris buvo suimtas 1963 metais kartu su kitais lyderiais, sakė, kad keletą dienų iki policijos reido pastebėjo įtartiną žmogų autofurgonų miestelyje, iš kur matyti ferma, kurioje slėpėsi N.Mandela su draugais, planuodami nuversti vyriausybę.

„Mūsų nuomone, autofurgonų miestelyje buvo britų žvalgybos agentas, – sakė D.Goldbergas. – Visi manė, kad jis ornitologas, nes jis kiekvieną dieną įlipdavo į telegrafo stulpą su binokliu, bet aš manau, kad mes buvome tie paukščiai, kuriuos jis stebėjo“.

„N.Mandelos nebuvo fermoje 1963 metų liepos 11 dieną, kai buvo suimtas D.Goldbergas su savo bendražygiais, kad apkaltintų jį sabotažu. Jis buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos ir kalėjo 27 metus“, – primena straipsnio autorius Džeromas Starkis.

N.Mandela, kuriam dabar 94 metai, guli PAR sostinės Pretorijos ligoninėje reanimacijoje. Jo būklė apibūdinama kaip „kritiška, bet stabili“.

Šaltinis: "The Times"

2013.07.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *