Nematomi žmonės


Neverkit, broleliai, niekas nesirengia mūsų nelygybės parduoti. Niekam mes nebeįdomūs. Patys pasiduodam ir atsiduodam, nes norim gauti paskolas. Don Kichotų laikai praėjo. Dabar visi laisvi, nepriklausomi ir turi paskolas. Tai Don Kichotas jodinėjo kur patiko. Ir pliekėsi, su kuo tik norėjo. Nes paskolos neturėjo.

Būti Ar Nebūti Progresiniams. Klasikinė komedija. Premjera kas keturi metai. Autorius, režisierius – sustatytojas, pagrindinio vaidmens atlikėjas ir žiūrovai visada tie patys. Tie, kurie turi paėmę paskolas.

Žinojau, kad žemas lygis. Šaukiau tautą. Bet vis pagalvodavau, ar ne per daug kritikuoju. Gal nėra taip jau blogai. Čia apie naujai sufasuotą lietuvišką elitą. Tą, kur "Norfos" vadai gauna minimumus. Deja, ne per daug aš. Viskas beviltiškiau.

Tėvynėje karo stovis. Mesti visi rezervai. Totalinė mobilizacija. Ką ten nausėdos, mačiuliai, maldeikienės. Apkasuose visi iki vieno gavusieji paskolas. Tankiai tankiai mirksinti kai meluoja ponia su skarele ir kulkosvaidžiu. Net dviratininkai, ginkluoti kakadūšnikovais su savo išstenėtais bajeriukais pastatyti į pirmąsias linijas. Tuoj žolininkes ir horoskopų burtininkus išvarys. Apie Laisvių laisvės institutus, kurie laisvai neskelbia savo finansuotojų, tai ir nešneku.

Iš tolo smirda prakaitu ir bezdalais. Juk ne dėl juokų šitoks alinantis triūsas. Baudžiauninkams įteigti, kad mokesčiai iš ponų blogis. Reikia vienąkart ir atidirbti už galimybę gauti paskolas, ponai laidų vedėjai ir vedėjos.

Nusirista iki faktinio melo. Štai rimtoj (?) laidoj pražilęs nuo proto ir paskolos dėdulė persimainiusiu veidu trina, kad progresiniai yra atsilikėlių valstybių reikalas. Nors mokinukas tai pasakytų, kad iš tikrųjų atvirkščiai. Savanoriškas lindimas į užpakalį ar tiesiog gavo nurodymus – štai klausimas. Galiausiai ir tiems, kurie duoda paskolas, reikia gauti paskolas.

Laukiu nesulaukiu, ką muedzinai iš Valdovų rūmų portalo sugiedos. Šventoji šventųjų pasaulio trejybė. Vienas įprastai patylės ir palėks kur nors ko nors užsimiršimui pavalgyti. Senolis išvargs ką nors pašaipaus, beveik intelektualaus ir iš esmės banalaus. Nei už – nei prieš. Tipo reikia, bet ne taip – nesakysiu kaip, atnešk tą – nežinau ką. O jauniklis kaip visada – nusirašys iš kur nors toli ką nors. Kokią nors efektingą patyčią. Šiaip ar taip, pamatysime naujas aukštojo lygio žemumas. Ir bus smagu būrelyje draugų. Visi galėsim gauti paskolas.

O visa ši isterija dėl to, kad šiek tiek daugiau už vidurkį uždirbantys ponai praras 30-40 euro. Ir bus sunkiau atiduoti paskolas. Neduokdie pristigs egzotiškoms kelionėms ir užkandžiams, kurių fotkes deda į feisbukus! Štai dėl ko serga, spirga ir naktimis nemiega drąsios tautos žiedas! O galvojau, kad dėl krepšinio. Ar, blogiausiu atveju, už šauktinių Lietuvą ir europines vertybes. O už nuskendusių raumeningų migrantų laimę tai jau tikrai.

Dabar dėmesio – juokingiausia tragedijos vieta. Siūlantieji sysai gerai žino, kad nieko čia nebus. Ne pirmas kartas. Tai trečios ar penktos kadencijos senumo žaidimukas. Programėlė išsipakuoja ir pasileidžia pati. Pasiūlai kaip įmanoma kvailiau – išsityčioja – atmeta – atideda – pasikeli reitingus – eini su ta pačia vėliava į rinkimus – kalti kiti. Ir visada lieki komandos nariu, jeigu ką. Su galimybe gauti paskolas.

Visada mėgau kadencijų pabaigas ir priešrinkiminius mėšlungius. Sezono naujienos senos ir nieko nepakeičia. Bet trumpam apšviečia sceną. Blykst – ir pamatai iltis be kaukių ir kaukes ant ilčių. Labai sveika profilaktikai nuo pozityvumo isterijos, jeigu ką. Ir gali sau drąsiai rašyti paskolos prašymą.

Visi pamatom tą patį. Bet tai, ką sakau – populizmas. O anie tai rūpestingai rūpinasi žmonėmis, verslu ir šviesiu rytojum. Tad kuris iš mūsų teisus? Kuris geras, o kas apsimetėlis? Kurį čia dabar reikia pamylėti? Kuriam duoti paskolą?

Ogi tam, kurį palaikins per teliką. Sugrįš po reklamos parūkiusi Juodoji Našlė – ir palaikins. Ir nevirkaukit čia. Primityvu, mes nežiūrim, ne mums. Aišku, kad ne mums. Mes esam nematomi žmonės. Mes irgi norim gauti paskolas.

Nuotraukoje: komentaro autorius Algimantas Rusteika.

2015.10.30; 05:40

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *