Nepale – skaudi aviakatastrofa


Nepale – skaudi aviakatastrofa. EPA – ELTA foto

Katmandu, sausio 15 d. (AFP-dpa-ELTA). Sekmadienį Nepalo Pokaros mieste nukritus lėktuvui rasti 69 keleivių kūnai, pranešė vietos valdžia.
 
Šalies premjeras sukvietė skubų ministrų kabineto posėdį ir nurodė ištirti nelaimę. Tai didžiausia aviakatastrofa šalyje per pastaruosius trejetą dešimtmečių, pirmadienį šalyje bus skelbiamas gedulas.
 
Pasak policijos, „Yeti Airlines“ lėktuvas nukrito likus kelioms minutėms iki nusileidimo Pokaros oro uoste. Lėktuve buvo 68 keleiviai ir 4 įgulos nariai. Ankstesni pranešimai apie išsigelbėjusius nepasitvirtino.
 
Pranešama, kad iš sostinės skridęs lėktuvas prarado kontrolę ir nukrito į tarpeklį. Paieškos sąlygos sudėtingos dėl stataus reljefo. Kol kas neaišku, kodėl lėktuvo katastrofa įvyko.
 
Nepalo civilinės aviacijos tarnybos duomenimis, lėktuvu skrido 53 nepaliečiai, 5 indai, 4 rusai, 2 korėjiečiai ir po vieną pilietį iš Airijos, Argentinos, Australijos ir Prancūzijos.
Nepalas. Katmandu. Aviakatastrofa. EPA – ELTA foto
 
Nepalo aviacijos sektorius yra liūdnai pagarsėjęs dėl prastos techninės priežiūros, nepakankamų mokymų ir ne itin griežtų standartų. Nuo 2010-ųjų šalyje fiksuota per 10 aviakatastrofų.
 
Pokaros miestas nuo sostinės nutolęs apie 200 kilometrų į šiaurės vakarus. Jame prasideda nemažai žygio trasų į Himalajų kalnus.
 
Nepalas pasižymi vienais atokiausių ir sudėtingiausių pasaulyje kilimo ir tūpimo takų, kurių prieigas juosia aukšti kalnai, keliantys sunkumų net ir patyrusiems pilotams.
 
Justina Vaišvilaitė (ELTA)
 
2023.01.16; 07:16
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *