Norvegė rekordiniu greičiu įveikė visus 14 aukščiausių pasaulio kalnų


Rekordas alpinistui Tenjenui Lamai Sherpai ir Kristin Harilai pavyko prieš dvi savaites. EPA – ELTA foto

Katmandu, rugpjūčio 11 d. (dpa-ELTA). Nepalietis ir norvegė rekordiniu greičiu įkopė į visus 14 aukščiausių pasaulio kalnų – šių aukštis viršija 8 000 metrų. Tai alpinistai padarė per 92 dienas, agentūrai dpa patvirtino Gineso rekordų knygos atstovė. Rekordas Tenjenui Lamai Sherpai ir Kristin Harilai pavyko prieš dvi savaites. Paskutinysis jų įveiktas kalnas buvo K2 Pakistane.
 
Alpinistai pagerino rekordą, kurį 2019 m. pasiekė nepalietis Nirmal Purja – jam įkopti į visas 14 viršūnių prireikė dvigubai ilgesnio laiko, pranešė Nepalo alpinizmo asociacija.
 
„Be pono Tenjeno ir kitų šerpų pagalbos ši ypatinga misija nebūtų buvusi sėkminga“, – sakė 37-erių K. Harila. Himalajai jai tapo antrąją tėvyne, pridūrė ekstremalė.
 
Vis dėlto norvegės pasiekimas alpinistų bendruomenėje vertinamas prieštaringai. Pavyzdžiui, ji sulaukė kritikos už tai, kad rekordo siekė kopdama su deguonies balionais, be to, į bazines stovyklas skrido sraigtasparniais. Norvegė naudojo ir jau žinomus maršrutus.
 
„Kristin Harila praėjusiomis savaitėmis pasiekė tai, ką aš maniau esant neįmanomu, – sakė Billi Bierling, Himalajų duomenų bazės, registruojančios įkopimus į Nepalo kalnus, vadovė. – Tačiau tai, kaip Kristin ir jos šerpai kopė į aukštus kalnus, neturi nieko bendra su alpinizmu ir klasikinio alpinizmo stiliaus etika – bet tai būdinga mūsų laikmečiui“.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.12; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *