Vilniuje atidaroma nauja gatvės atkarpa Pilaitėje


Prekybos centras „Pupa”. Pilaitė. Slaptai.lt nuotr.

Sostinėje atidaroma nauja dviejų eismo juostų atkarpa Pilaitėje, Smalinės gatvėje, praneša Vilniaus savivaldybė.
 
Po Pilaitės prospektu įrengta 830 m ilgio Smalinės gatvės atkarpa sujungta dviem žiedinėmis sankryžomis: viena ties Vydūno gatve, kita – ties Stalupėnų gatve.
 
Naująją ir senąją Pilaites sujungus Smalinės gatve, nuo rugpjūčio 21 d. bus panaikintas šiuo metu šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje ties Papilėnų gatve esantis posūkis iš Pilaitės prospekto sukant į kairę (Papilėnų gatvę). Įrengus naują dviejų lygių sankryžą į pietinę Pilaitės rajono pusę gyventojai pateks sukdami į dešinę ir įvažiuodami į Smalinės gatvę.
 
„Su šia visiškai nauja, pagal modernius standartus įrengta gatve, dvi rajono dalys susijungs ir leis patogiai judėti bei sumažins automobilių spūstis piko metu“, – pranešime cituojamas Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.
 
Greta Smalinės gatvės taip pat įrengti 1300 m ilgio pėsčiųjų ir 800 m ilgio dviračių takai.
 
Savivaldybės duomenimis, viso projekto vertė – 5,3 mln. eurų.
 
Atidarius naują atkarpą, nuo rugpjūčio 19 d. planuojami ir visuomeninio transporto pokyčiai. 75 ir 4G maršrutų autobusai, važiuodami iš Santariškių / Saulėtekio link Pilaitės, Pilaitės prospekte nebesuks į kairę (į Papilėnų gatvę), bet suks į dešinę pro degalinę. Autobusai stos naujoje Smalinės stotelėje ir važiuos Smalinės bei Vydūno gatvėmis, toliau viešasis transportas kursuos įprasta trasa.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2023.08.14; 00:30
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *