Nobelio premiją – Lietuvos ir JAV piliečiui lietuviui


Lietuvos Sąjūdžio Vilniaus miesto Lazdynų klubas kreipėsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius ir visuomeninių pilietinių organizacijų vadovus su prašymu siūlyti apdovanoti Nobelio Taikos premija dvigubą pilietybę turintį lietuvį. Klubo laiške rašoma: 

Geopolitinių konsultacijų centro Tarptautinio saugumo departamentas ir Mažosios Lietuvos taryba kreipėsi į Nepaprastąjį ir įgaliotąjį Norvegijos Karalystės ambasadorių Steinar Gill Lietuvos Respublikoje (K. Kalinausko g. 24, LT-03107, Vilnius, Lietuva) su prašymu siūlyti Nobelio premijų komitetui apdovanoti Lietuvos ir JAV pilietį Vilių Bražėną Taikos premija.

Vilius Bražėnas tiek gyvendamas JAV, tiek grįžęs į nepriklausomą Lietuvą buvo ir yra labai aktyvus komunizmo, pasižyminčio imperiniais siekiais, demaskuotojas, pasaulio visuomenę kelionėse švietęs paskaitomis, jo parašytomis knygomis užsienyje ir Lietuvoje, gausybe publicistinių straipsnių. Jo bendravimas su JAV kongresmenais bei peticijų organizavimas už Atlanto nemaža dalimi prisidėjo prie Baltijos šalių nepriklausomybės bylos, „blogio imperijos“ griūties, itin vertinga jo aktyvi visuomeninė veikla šiandien, nors jis jau eina 97-uosius metus.

Tai nėra vieno asmens iškėlimas (nors jis, manome, to vertas), o pelnytas Lietuvos iškėlimas į priekį kovoje su komunizmu (čia įeina išeivijos pasipriešinimas Baltijos šalių okupacijai, dešimtmetį trukęs partizaninis karas Lietuvoje, lietuvių kova, vykusi Vorkutos lageriuose, Baltijos kelias, Kovo 11-oji, Sausio 13-oji).

Prašytume palaikyti dviejų organizacijų iniciatyvą ir atitinkamais savo raštais paskatinti Norvegijos Karalystės ambasadorių kreiptis į Nobelio premijų komitetą dėl Viliaus Bražėno apdovanojimo Taikos premija.

Kartą jau buvo pristatytas kandidatas, labai iškilus Lietuvos pilietis Nobelio taikos premijai gauti, tačiau komitetui pasirodė už jį vertesnis rusas komunistas Michailas Gorbačiovas. Gal šį kartą ir antikomunistui bus suteikta malonė.

Vytauto Visocko nuotraukoje: antikomunistas, antiglobalistas, publicistas Vilius Bražėnas.

2010.08.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.