Norvegijos žvalgyba: Rusija pasirengusi pulti Ukrainą


Norvegijos ginkluotosios pajėgos

Oslas, vasario 11 d. (AFP-ELTA). Rusija yra operatyviai pasirengusi vykdyti plataus masto karines operacijas Ukrainoje, o Kremliui tereikia įsakyti, penktadienį sakė Norvegijos karinės žvalgybos tarnybos vadovas.
 
Rusai „turi viską, ko reikia, kad pradėtų – nuo nedidelės invazijos rytuose ir nedidelių puolimų įvairiose vietose Ukrainoje iki pilno įsiveržimo ir visos arba dalies Ukrainos okupacijos“, sakė viceadmirolas Nilsas Andreasas Stensonas.
 
„Dabar prezidentas Putinas turi pasirinkti, ar jis nori pradėti, ar ne“, – sakė jis.
 
Savo pastabas N. A. Stensonas išsakė pristatydamas Norvegijos žvalgybos tarnybų metinę grėsmių vertinimo ataskaitą.
 
Anot jo, Rusija prie Ukrainos sienos turi „daugiau nei 150 tūkst. karių“ kartu su „pažangiausia šalies ginkluote“ ir visa reikalinga logistika.
 
„Labai sunku pasakyti, ar (puolimas) tikėtinas, ar mažai tikėtinas, nes tik Rusijos prezidentas gali priimti sprendimą“, – sakė jis.
 
Vakarų šalys mano, kad Rusija rengiasi neišvengiamai invazijai į Ukrainą, nors Maskva tai neigia.
 
Nuo 2014 m. Rytų Ukrainoje vyksta konfliktas tarp Rusijos remiamų separatistų ir Kijevo pajėgų. Tuo tarpu NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas penktadienį dar kartą perspėjo dėl „realaus naujo ginkluoto konflikto Europoje pavojaus“, o JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas sakė, kad Rusijos įsiveržimas gali įvykti „bet kada“.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2022.02.12; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *