Rengiama dokumentinio filmo „Kernagis“ premjera


Dokumentinio filmo "Kernagis" premjeros spaudos konferencija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Dokumentinio filmo „Kernagis” premjeros spaudos konferencija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Kitą savaitę šalies kino teatruose rengiama dokumentinio filmo „Kernagis“ premjera. Kaip sakė jo režisierius Andrius Lekavičius, kūrinys sudarytas vien iš retų archyvinių kadrų, kuriuose legendinis artistas pasakoja pats apie save. Režisierius įsitikinęs, kad filmas leis visuomenei atverti mažiau žinomas Vytauto Kernagio asmenybės puses.
 
„Kūrybinis procesas užtruko, nes teko peržiūrėti ne mažiau nei tūkstantį valandų archyvinės medžiagos, valandomis kalbėtis su šeimos nariais. Tie pokalbiai man davė drąsos. Tai buvo itin atsakingas darbas, juk kalbame apie Lietuvos legendą. Filmas yra apie gyvenimą, jis apima šviesiąją ir pačią energingiausią maestro profesinio ir asmeninio gyvenimo dalį. Tą, dėl kurios visi jį pažinojome. Kartu, tikiuosi, Vytautą iš naujo atras ir jaunesnė karta“, – penktadienį kino teatre „Pasaka“ vykusioje spaudos konferencijoje sakė A. Lekavičius.
 
Filmo pristatyme dalyvavusi maestro dukra Eglė Kernagytė sakė, kad filmas ją stipriai sujaudino ir dar kartą priminė, kokia stipri ir įvairiaspalvė tai buvo asmenybė.
 
Tuo tarpu Vytautas Kernagis jaunesnysis atkreipė dėmesį, kad filme parodyta tai, apie ką visuomenė labai mažai žinojo.
 
„Vytauto santykiai su mūsų mama visuomet buvo po tam tikra skraiste, žmonės apie juos žinojo iki tam tikros ribos, o čia ta „Kinijos siena“ šiek tiek atitraukta, atsiskleidžia mažai kam žinomi asmeninio gyvenimo aspektai“, – sakė V. Kernagio sūnus.
 
V. Kernagio draugė ir kolegė aktorė Larisa Kalpokaitė tvirtino, kad žiūrėdama filmą ne kartą pravirko.
 
„Vytautas buvo mano jaunystė ir mano ašaros. Prisiminimai gyvi ir šiandien, ir pats Vytas man yra gyvas. Jis turėjo neįtikėtinai stiprų energijos motoriuką, o mūsų draugystė buvo paremta poezija ir humoru. Galbūt dėl to jo išėjimu negaliu patikėti iki šiol“, – sakė L. Kalpokaitė.
 
Žinomos moters vyras aktorius Jonas Braškys prisimena V. Kernagį kaip visuomet teisingą žmogų.
 
„Jis visada sakė tik teisybę, tiek kitiems, tiek ir sau. Ne visi žino, kad Vytas labai norėjo tapti režisieriumi, dramos žmogumi. Ir kartu jautė, kad šioje srityje nebus pirmas. Tad pasukęs į estradą, iš karto tapo viskuo viename – ir režisieriumi, ir aktoriumi, ir scenaristu. Pamenu jo mintį, kad būti tokio plataus profilio estrados artistu yra dar sunkiau, juk už personažo nebepasislėpsi“, – teigė J. Braškys.
 
Kino kritikė Izolda Keidošiūtė prisipažino filmo dar nemačiusi ir šiek tiek baiminasi jį žiūrėti.
 
„Bijau nepamatyti kažko svarbaus apie Vytą, kad kažkas bus praleista. Tai buvo tokia didelė asmenybė, kad aprėpti visko, ko gero, neįmanoma. Kai su juo susipažinau dramos būrelyje, iš karto įsimylėjau, ačiū Dievui, greitai praėjo, ir tapome tiesiog geriausias draugais su juo ir ypač su Dalia (V. Kernagio žmona). Su šia pora visad galėjau ir pasitarti, ir paverkti ant peties. Jie buvo mano įkvėpimas“, – sakė I. Keidošiūtė.
 
Kino kritikė prisiminė, kad V. Kernagis itin mėgo jos mamos eklerus ir neretai jais pasilepindavo.
 
„Dar buvo knygos, Vytas dievino detektyvus, o tais laikais jų gauti nebūdavo lengva. Tad stengdavausi parūpinti jam knygų, jis labai jomis džiaugdavosi“, – sakė I. Keidošiūtė.
 
Paklausti, kokios V. Kernagio frazės ar patarimai įstrigo labiausiai, maestro vaikai paminėjo bekompromisį žodžio laikymąsi ir posakį „Duok durniui kelią“.
 
Dokumentinio filmo „Kernagis“ premjera plačiajai publikai įvyks vasario 15 d.
 
Marius Morkevičius (ELTA)
 
2022.02.12; 02:00
 
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *