Oficialusis Minskas neigia


“Pastarąją parą nebuvo nė vieno Baltarusijos oro erdvės pažeidimo. Jokio. Nei smulkaus, nei stambaus. Nei iš Vakarų, nei iš Rytų. Į Baltarusijos oro erdvę pastaruoju metu nebuvo įskridęs nė vienas orlavis, kurio ekipažas neturėtų leidimo kirsti valstybinę Baltarusijos sieną”.

Tokį pareiškimą trečiadienį paskelbė šalies Baltarusijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba. Šis pareiškimas nuskambėjo tuoj po to, kai užsienios žiniasklaidos priemonės išplatino pranešimą, esą trečiadienio rytą iš Lietuvos teritorijos pakilo nedidelis lėktuvas, pilotuojamas Švedijos piliečio, ir, neturėdamas tam teisės, įskrido į Baltarusijos oro erdvę.

Užsienio žiniasklaida tvirtina, jog tas nedidelių gabaritų lėktuvas įsibrovė į Baltarusijos oro erdvę, pasiekė Baltarusijos sostinę ir virš Minsko numetė „pliušinių meškiukų desantą“ su gausia agitacine medžiaga. Taigi būtent su ta agitacine medžiaga, kurioje aršiai kritikuojamas Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Įdomu tai, kad kai kurios nepriklausomos užsienio informacinės agentūros tvirtina, esą į Baltarusijos oro erdvę be leidimo sėkmingai įskridęs orlaivis sėkmingai taip pat sėkmingai paliko Baltarusijos teritoriją. Tiksliau tariant, Baltarusijos pasieniečiai nesugebėjo oro erdvės pažeidėjo priverstinai nutupdyti savo teritorijoje.

Nesugebėjo nutupdyti greičiausiai dėl to, kad pažeidėjo nepastebėjo. Vaizdžiai tariant, pražiopsojo. Arba nespėjo laiku susigaudyti. Svarbu akcentuoti, kad šiuo metu tyli ir Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos tarnybos. Jei tai, ką paskelbė užsienio leidiniai, yra tiesa, tai – didelis minusas Baltarusijos ginkluotosioms pajėgoms, kurios atsakingos už valstybės sienos apsaugą.

Pasak Vakarų šalių žiniasklaidos, šia akcija siekta paremti Baltarusijos demokratines jėgas.

Nuotraukoje: protestuoja Baltarusijos opozicijos atstovai..

Parengta remiantis ITAR-TASS ir INTERFAX pranešimais.

2012.07.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *