Prašoma, kad Baltarusija paaiškintų dėl žvanginimo ginklais


Baltarusijos tankai. EPA – ELTA nuotr.

Lietuva atidžiai stebi jungtines Rusijos ir Baltarusijos karines pratybas „Sąjungos ryžtas 2022“, o dėl šių pratybų skaidrumo trūkumo Baltijos šalys vasario 12 d. pakartotinai kreipėsi į Baltarusiją dėl paaiškinimų.
 
Kaip skelbia Krašto apsaugos ministerija, vasario 11 d. Baltarusijos pateikti atsakymai nebuvo patenkinami, todėl Lietuva, Latvija ir Estija paprašė susitikimo su Baltarusija Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) rėmuose.
 
Vasario 9 d. Lietuva, būdama ESBO nare, pasinaudojo Vienos dokumento dėl pasitikėjimo ir saugumo stiprinimo priemonių teikiama galimybe bei kartu su Latvija ir Estija aktyvavo Vienos dokumento rizikos mažinimo mechanizmą.
 
Rusijos tankas. EPA – ELTA nuotr.

Trys Baltijos šalys pateikė klausimus Baltarusijai dėl neįprasto ir neplanuoto karinių pajėgų sutelkimo pratyboms Baltarusijos teritorijoje, pratybose dalyvaujančių karių skaičiaus, naudojamos karinės technikos ir planuojamo dalinių grįžimo į jų įprastas dislokacijos vietas.
 
Baltarusija pateikė atsakymus, kaip ir buvo įpareigota – per 48 valandas, tačiau pateiktuose atsakymuose nebuvo pateikta konkreti informacija apie pratybų „Sąjungos ryžtas“ mastą, naudojamas ginkluotės sistemas bei karių, ginkluotės ir technikos skaičius.
 
Taip pat nebuvo nurodytas konkretus pratybose dalyvaujančios Rusijos pajėgų grįžimo į įprastas dislokacijos vietas planas.
 
ESBO Vienos dokumento rizikos mažinimo mechanizmas yra skirtas užtikrinti konsultavimąsi ir bendradarbiavimą tarp šalių, siekiant mažinti karines rizikas ir užkirsti kelią kariniams incidentams. Kaip ir dėl atsakymų raštu, dabar Baltarusija yra įpareigota susitikti su Baltijos šalių atstovais per 48 valandas, susitikimas yra planuojamas vasario 14 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2022.02.14; 06:24
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *