Šnipinėjimu Rusijai kaltinamo Italijos kariškio teismai prasidės kovo mėnesį


Filmavimo kamera ir diktofonai. Slaptai.lt foto

Roma, vasario 12 d. (ELTA). Italijos kariškio Walterio Bioto, kaltinamo šnipinėjimu Rusijos naudai, teismo procesai prasidės kovo 14-ąją ir 30-ąją. Tai šeštadienį žurnalistams pranešė jo advokatas Robertas De Vita.
 
„Kovo mėnesį prasidės du procesai šnipinėjimu kaltinamo W. Bioto atžvilgiu: kovo 14-ąją – Romos kariniame tribunole, kovo 30-ąją – Romos teisme“, – sakė teisininkas. Anot jo, du lygiagretūs procesai tęsia iš pat pradžių susidariusią anomalią situaciją, kai šią bylą tyrė iškart dvi prokuratūros – sostinės ir karinė. Abi anksčiau pareikalavo pradėti įtariamojo teisminį persekiojimą.
 
Romos prokuratūra kaltina Gynybos ministerijos generaliniame štabe dirbusį W. Biotą šnipinėjimu, valstybės paslapties atskleidimu ir korupcija. O karinė prokuratūra jį kaltina slaptos informacijos atskleidimu, konfidencialios informacijos atskleidimu ir fotografavimu šnipinėjimo tikslais.
 
R. De Vita ne kartą skundėsi, kad gynybai neleidžiama susipažinti su bylos medžiaga dėl prie jos pridėtų dokumentų slaptumo. Advokatas teigia įrodysiąs savo ginamojo nekaltumą, kadangi nepakanka jo kaltės įrodymų.
 
W. Biotas buvo sulaikytas praėjusių metų kovo 30 d. vakare automobilių stovėjimo aikštelėje Romos priemiestyje kartu su Rusijos ambasados atašato darbuotoju. Pas juos buvo rasta duomenų laikmena ir dėžutė su grynaisiais pinigais.
 
Italijos valdžios sprendimu atašato darbuotojas ir jo vadovas – Rusijos karo atašė – išvyko iš šalies. Italijoje šis incidentas buvo pavadintas „priešišku Rusijos aktu“. Rusijos URM pareiškė apgailestavimą dėl jos diplomatų išsiuntimo.
 
Vėliau iš Rusijos buvo išsiųstas Italijos ambasados Maskvoje atašato darbuotojas.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.02.14; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *