Organizuojamas didžiulis puolimas prieš D.Kedžio seserį teisėją Neringą Venckienę


Rugsėjo 4 dieną Kaune, Vienybės aikštėje prie Karo muziejaus įvyko pilietinis mitingas „Laisvė ar priespauda“, kuriame pagerbtas šių metų pavasarį nužudyto kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio atminimas. Mitingo dalyviai reikalavo, kad Lietuvos teisėsauga imtųsi esminių reformų ir teisinės valstybės atkūrimo.

Šį mitingą organizavo ,,Drąsiaus kelio“ judėjimas, judėjimas „Vytis“, Kauno Jungtinis Demokratinis judėjimas, Visuomeninė piliečių sąjunga, Tautos Ateities forumas, asociacija „Vienybės forumas“. Renginyje dalyvavo ir D.Kedžio teta Audronė Skučienė, pusbrolis Tadas Skučas. Į mitingą susirinko apie 500 kauniečių ir miesto svečių.

Pilietinį mitingą pradėjo jo vedėjas Raimundas Jokimčius, pirmiausiai paprašęs tylos minute pagerbti Drąsiaus Kedžio atminimą. D.Kedžiui rugsėjo 4 dieną būtų suėję 38 metai. Po to kalbėjusi „Drąsiaus kelio“ judėjimo atstovė Danutė Maslauskienė teigė, jog Lietuvoje klostosi dramatiški įvykiai, tad visiems būtina vienytis, norint pasiekti bendrų tikslų. Kunigas Jonas Varkala teigė: „Kadaise sovietmečiu Alytuje atsitiko tokia istorija – milicijos kapitonas sulaikė girtą vairuotoją, pavarde Raguotis. Kitą dieną šis kapitonas buvo iškviestas pas savo vadovus, kurie jam pareiškė: ,,būsi pažemintas pareigose, nes nubaudei įtakingą kompartijos veikėją“.

Tokios istorijos pasikartoja ir šiais laikais. Jei kas nors pajudina tokių „raguočių“ interesus, šie pradeda priešintis, šmeižti, kenkti. Su „raguočiais“ nepradėkime atvirai badytis, nes tada jie mus įveiks. Tačiau nepasiduokime jiems. Jų klastą ir žiaurumą  įveiksime būdami ryžtingi, drąsūs ir susitelkę“. Seimo narys Saulius Stoma pareiškė: ,,Stovime Drąsiaus kelyje, tiesos ir laisvės kelyje. Praėjo jau daugiau kaip dvidešimt metų nuo Baltijos kelio, ir galime konstatuoti, kad mūsų krašte didelę įtaką įgijo klanai, įsigali iškrypėliai ir aferistai. Tai jie vadina mus marginalais bei panašiais kitais žeminančiais vardais. Drąsiaus Kedžio žūtis nėra beprasmė, po šios žūties supratome, kokia tikroji padėtis Lietuvoje. Jei teisingumas nenugalės, mūsų šalis sužlugs“.

„Drąsiaus kelio“ judėjimo atstovė Irena Malinauskienė akcentavo teisingumo atstatymo svarbą. Ji teigė: „Mus visaip kaltina, vadina visokiais vardais, bet mes nepasiduosime spaudimui, mes ir toliau sieksime pagrindinio tikslo – tvarkos ir teisingumo atkūrimo Lietuvoje“. Kita „Drąsiaus kelio“ narė, šio judėjimo Vilniaus skyriaus vadovė Jūratė Baurienė, sakė, jog Drąsiaus Kedžio žūtis suartino tuos Lietuvos žmones, kurie pasiryžę kovoti prieš melo ir klastos sistemą. O Kovo 11-osios akto signatarė, kriminologė Rūta Gajauskaitė pareiškė: „Šiuo metu organizuojamas didžiulis puolimas prieš D.Kedžio seserį teisėją Neringą Venckienę, matomi akivaizdūs ženklai, kad bus stengiamasi ją pašalinti iš pareigų.

O kai kurie prokurorai yra pedofilų klano bendrininkai. Teisybė nugalės, jei aktyviai ir drąsiai kovosime už teisingumą“. Seimo narys Kazimieras Uoka teigė, kad visuomenė ir valdžia turi susirūpinti, nes per kelerius metus įvyko daug neišaiškintų ir visuomenę sukrėtusių nužudymų: pulkininko V.Pociūno nužudymas, D.Kedžio nužudymas, itin mįslinga pedofilijos bylos įtariamojo A.Ūso mirtis. „Lietuvoje juntama stagnacija, tad atėjus rinkimams, reikia atidžiai svarstyti, už ką balsuoti, ir rinkti tik teisingus bei garbingus žmones“, – pareiškė K.Uoka.

Mitingo priimtoje rezoliucijoje konstatuojama: ,,Nuo 2008 metų lapkričio tiriama rezonansinė pedofilijos byla ir visa kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio persekiojimo bei brutalaus susidorojimo su juo istorija akivaizdžiai rodo tikrąją padėtį šalyje. Pedofilijos byla buvo skandalingai vilkinama, ir tai tapo D.Kedžio ir dar kelių žmonių žūties priežastimi. Ir po mirties organizuojamos D.Kedžio šmeižto kampanijos, o jo nužudymo byla iki šiol deramai netiriama. Su persekiojimu bei šmeižtu susiduria ir jo sesuo Neringa Venckienė, kiti žuvusio kovotojo su pedofilija artimieji bei giminaičiai, už rimtą pedofilijos bylos tyrimą pasisakantys politikai bei visuomenės veikėjai. Deja, galime konstatuoti, kad ir daugelis kitų rezonansinių bylų, tiek finansinės EBSW, „Draugystės, ,,Alytaus tekstilės“, tiek plačiai nuskambėję politiko J.Paliako, pulkininko V.Pociūno nužudymai, kai kurių žurnalistų ir visuomenės veikėjų užpuolimai iš esmės netiriami.

Tuo tarpu prieš klaipėdietę Eeglę Kusaitę ir kai kuriuos kitus asmenis bylos falsifikuojamos“. Rezoliucijoje pateikti ir reikalavimai: „Pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei už mažametės dukters tvirkinimą, veikiant bendrininkų grupėje su jau mirusiu įtariamuoju A.Ūsu. Dėl nusikalstamo neveikimo ir bylų vilkinimo reikalaujame atleisti be teisės dirbti LR teisinėje sistemoje, pašalinti iš pareigų ir nubausti šiuos pareigūnus: prokurorus A.Kliunką, R.Petrauską, K.Betingį, V.Kokoškiną, R.Jancevičių, A.Šileiką, N.Bieliauską, N.Kiuršiną, A.Palaimą ir vaikų teisių apsaugos tarnybos darbuotoją J.Dabašinskienę“. Be to, reikalaujama atleisti ir vaikų teisių apsaugos kontrolierę E.Žiobienę bei imtis esminių reformų: Lietuvos teismuose įvesti Prisiekusiųjų instituciją ir įkurti naują teisėsaugos įstaigą-Ypatingojo prokuroro instituciją.

Į šį mitingą susirinko daug įvairių pilietinių judėjimų atstovų, greta kauniečių ir vilniečių „Drąsiaus kelio“ narių, „Vyčio“ judėjimo atstovų ir Kauno Jungtinio Demokratinio judėjimo narių dalyvavo ir gausios grupės iš Jungtinio demokratinio judėjimo Kėdainių, Vilniaus, Šiaulių, Tauragės, Radviliškio skyrių. „Drąsiaus kelio“, „Vyčio“ judėjimo ir Jungtinio demokratinio judėjimo nariai stovėjo su vėliavomis ir plakatais – „Drąsius nužudytas, tirkite nužudymo bylą“, „Korumpuoti prokurorai, lauk iš prokuratūros!“, „Oligarchų klasės hegemonijai – NE“,  „Demokratijai, tvarkai ir teisingumui – TAIP“. Drąsiaus Kedžio artimieji teigė, kad 2009 metų vasarą D.Kedys pasakė: „Visą savo gyvenimą paskirsiu kovai su pedofilais“ . Nors jis buvo aršiai persekiojamas ir nutildytas, bet jo pradėtą kovą tęsia įvairūs pilietiniai judėjimai.

Nuotraukoje: Drąsiaus Kedžio sesuo teisėja Neringa Venckienė.

2010.09.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *