Palangoje atidengtas paminklas škotui J.Y. Simpsonui


Prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė šeštadienį dalyvavo Palangos atgavimo 100-mečio šventėje, kurioje šalies vadovas atidengė paminklą škotų mokslininkui, rašytojui ir diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui.
 
Iškilmėse šalies vadovas priminė, kad šiandien sunku net įsivaizduoti nepriklausomą Lietuvos valstybę be Palangos ir Šventosios, kad būtent Palangoje Lietuva grįžo į jūrinių valstybių gretas, jog jau niekada iš jų nebepasitrauktų.
 
Prieš 100 metų Lietuva ir Latvija draugiškai ir taikiai susitarė dėl naujos tarpvalstybinės sienos. Šalies vadovas pažymėjo, kad išskirtinis nuopelnas dėl šio susitarimo tenka arbitru pakviestam J. Y. Simpsonui. Remdamasis dideliu abiejų pusių pasitikėjimu jis nešališkai ir preciziškai tiksliai išsprendė teritorinį ginčą.
 
„Profesoriaus Simpsono pagalba leido dviem valstybėms sėkmingai išeiti svarbią diplomatijos pamoką. Taigi Palangos klausimo baigtis mums iki šiol primena, kad tarptautinės teisės viršenybė, taikus dialogas ir konflikto vengimas yra svarbiausias draugiškų tarpvalstybinių santykių garantas”, – atidengiant paminklą škotų diplomatui sakė prezidentas.
 
Pasinaudodamas proga šalies vadovas pasveikino visus Palangos žmones, o kartu ir visą Lietuvą, su šimtmečio sukaktimi, praneša Prezidento komunikacijos grupė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.07.04; 00:30
print