Parlamentaras Rokas Žilinskas prašo vetuoti Azartinių lošimų įstatymo pataisas


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Rokas Žilinskas inicijavo kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, prašydamas vetuoti Seime priimtas Azartinių lošimų įstatymo ir Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pataisas.

Kaip pastebi Seimo narys, priėmus šias įstatymų pataisas, atsivertų nesuvaldoma nuotolinių azartinių lošimų rinka Lietuvoje, o labiausiai tai įtakotų nepilnamečius vaikus ir nuo lošimų priklausomus asmenis.

„Didžiausias dėmesys krypsta į vaikus. Moderniausiomis ryšio priemonėmis besinaudojantys vaikai, stokojantys tėvų dėmesio, žaidžia kompiuterinius žaidimus, o jie – viena iš pripažintų priklausomybės formų. Suvešėjus priklausomybei, vaikai ir paaugliai vis ieško naujų, jiems įdomesnių galimybių, taigi atsirastų nauja pagunda – pagunda lošti. Ji itin pavojinga, nes jai patenkinti nereikia nieko daryti, niekur eiti, nieko pirkti ar atsiklausti kieno nors leidimo – užtenka nesikelti nuo kompiuterio“, – atkreipia dėmesį parlamentaras R. Žilinskas.

Nors teigiama, kad bus įdiegtos tam tikros apsaugos sistemos, tačiau Seimo narys atkreipia dėmesį, kad jau dabar matome, kaip šeimos susiduria su krizėmis, kuomet vaikai tėvų vardu prisiskolina greitųjų kreditų. R. Žilinskas mano, kad vaikams būtų nesunku apeiti ir virtualių lošimų namų apsaugas, sužinoti tėvų asmens kodus, elektroninius parašus ar banko sąskaitų numerius. Parlamentaras siūlo atkreipti dėmesį į asmenis, kurie priklausomi nuo azartinių lošimų.

„Dar vienas argumentas prieš šias įstatymų pataisas – niekas nepagalvoja apie priklausomybę lošti turinčius suaugusiuosius. Atverdami nuotolinių azartinių lošimų rinką, sukursime jiems dar platesnius kelius griauti savo ir artimųjų gyvenimus, nes jų priklausomybės niekas nebekontroliuos. Šiuo metu gali paprašyti, kad tavęs neįleistų į azartinių lošimų namus, o atvėrus nuotolinius azartinius lošimus internete, tai bus nebesuvaldoma“, – teigia Seimo narys.

R. Žilinskas kreipdamasis į Prezidentę tikisi, kad bus įsiklausyta į pateiktus argumentus, kuriuos palaiko 36 Seimo nariai, ir įstatymo projektai bus grąžinti tobulinti į Seimą su Prezidentės pataisomis.

2015.06.03; 07:54

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *