Partijos puola į mūšį


Pagaliau prieš savaitę sulibdyta valdančiųjų Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rinkimų programa teigia, kad mažinti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) ir suteikti daugiau lengvatų nereikia, tai reiškia, kad jog ir toliau nepagrįstai bus didinamos kainos ir paslaugos, kurios ir šiaip kyla kas mėnesį.

Taip pat atsisakoma didinti pelno mokestį. Tokiu būdu suteikiamos nuolaidos milijonieriams ir kitokiems oligarchams. Pabrėždami, kad nesiūlo įvesti progresinių mokesčių (t.y. atsisakydami iš daug darbo pajamų gaunančių asmenų nurėžti didesnę jų dalį per mokesčius), konservatoriai vėlgi yra turtingųjų pusėje.

Kita vertus, jie bent žodžiais pasižada remti mažas pajamas gaunančius nuskurdintus Lietuvos žmones – nuosekliai didinti neapmokestinamų pajamų dydį, kol jo maksimali suma mažiausiai uždirbantiems pasieks minimalią algą. Kadangi minėti siūlymai kažkurį laikotarpį gerokai sumažintų biudžeto įplaukas,  konservatorių programa numato juos “kompensuoti”, įvedus turto, automobilių mokesčius mažinant įvairių socialiai nereikšmingų lengvatų skaičių.

Taigi po rinkimų laukia nauja mokesčių banga. Programa numato iš kaimyninių šalių pritraukti talentingus žmones, t.y. pripažįstama, kad nėra jokių planų mažinti emigraciją, tačiau bus didinama imigracija.

Programoje rašoma:

“Sieksime pritraukti talentus iš Baltijos kaimynių, taip pat Baltarusijos, Ukrainos, Rusijos, pasiūlydami puikias sąlygas pradėti verslą bei palengvintas sąlygas jiems ir jų šeimoms gauti vizas ir darbo leidimus. Sieksime, kad Lietuva taptų pirmu pasirinkimu Baltarusijos, Ukrainos ir Rusijos mokslininkams, norintiems įsteigti, kurti bei realizuoti inovacijas Europos Sąjungoje”.

Tiesa, numatytos tam tikros priemonės, kaip sustabdyti kai kurių specialistų emigraciją. Pavyzdžiui, stabdyti gydytojų vykimą į užsienį įvedant reikalavimą 3 – 5 metus atidirbti Lietuvoje arba grąžinti pinigus už mokslą, t.y. verčiant juos keletą metų dirbti pusvelčiui.

Labai gražiai skamba pažadai apie daugiabučių namų renovaciją. Nieko šioje srityje nepadaręs partijos vadovas Andrius Kubilius savo programoje žada sukurti tokią renovacijos programą, kad daugiabučio gyventojui nereikės rūpintis renovacijos darbais, jam nebus užkraunama kokia nors paskola – ji bus paimama iš sutaupytos energijos sąskaitos. Tiesiog džiaukis ir gyvenk.

Vietoj didelių gyventojams gresiančių paskolų, numačius Andriaus Kubiliaus Vyriausybės 2009 metų pradžioje pagal jo renovacijos programą atlikti penkių šimtų namų renovaciją 2009 metais, tūkstančio namų – 2010 metais ir po 2000 namų – 2011 ir 2012 metais (deja, renovuoti buvo tik 6 namai), konservatoriai atrado “aukso gyslą” suvilioti rinkėjus balsuoti už juos.

Pristatydamas programą, partijos pirmininkas, 15-ajai Vyriausybei vadovaujantis premjeras A.Kubilius, ją “kukliai” pavadino “16-os Vyriausybės programa”. Įprasta maniera jis gyrė savo “pajėgumą suvaldyti krizę”, tad dabar galįs kalbėti apie “pajėgumą sukurti solidarią gerovę”.

Medikės išsilavinimą turinti Seimo pirmininkė Irena Degutienė TS – LKD programą lygino su ligonio gydymu: esą ligonis labai nenori būti gydomas, priešinasi, bet “dorieji gydytojai gelbsti žmogų, kad “galutinai pastatytų ant kojų ir išleistų visiškai sveiką į gyvenimą”. Taip ir gydomas vargšas žmogus jau 20-imt metų. Tik jo gydymo rezultatras yra labai “įdomus” – žmogus išvaromas iš gimtojo krašto.

A.Kubilius ketverius savo buvimo Vyriausybėje metus apibrėžė kaip vienus sėkmingiausių, nes dvi lietuvės laimėjo aukso medalius Olimpiadoje, o ekonomika stiebiasi aukštyn. Premjeras pasigyrė, kad už tokius pasiekimus net Davoso forumo organizatoriai jį kviečia skaityti paskaitą Graikijos ir Ispanijos atstovams. Tačiau Davoso renginio vadovas Švabas, matyt, tikisi iš A.Kubiliaus sulaukti paaiškinimų, kaip jis sugebėjo Lietuvos žmones išlaikyti nemitinguojančius (kaip daro graikai ar ispanai), kai jiems “suveržė diržus” nė kiek neprotestuoja. Jie tik pasirenka išvažiuoti iš nepriklausomos valstybės.

O rinkimų kampanijoje nieko naujo. Visos valdančiosios partijos – tiek pozicinės, tiek opozicinės – suinteresuotos išsilaikyti valdžioje, tik nepasidalina “kraičio” dalies. Jos aktyviai reklamuojasi, netoleruodamos nė menkiausios kritikos savo atžvilgiu.

Štai Rasa Juknevičienė pravedė visą reklamos maratoną Kaune, Žaliakalnyje, garbindama A.Kubiliaus valdymą ir save. Žaliakalnio rinkėjams “papilstė” bendrų frazių, o į klausimus neatsakė.

Paklausta apie malūnsparnių pirkimo už Europos Sąjungos skirtą paramą namų renovacijai (kuri taip ir neprasidėjo) skandalą, ji pasakė, kad tuo klausimu nieko nežinanti, kaip tik eisianti į “kitą vietą” ir ten išsiaiškinsianti, o čia į susitikimą atėjusi tik atsipūsti, pailsėti, “maloniai” pakalbėti.

Ministrė, matyt, didžiuojasi savo sugebėjimu kurti kariuomenę iš nieko – juk Krašto apsaugai paskyrus tik 0,75 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP), net iškilo reali grėsmė Lietuvai būti išmestai iš NATO (apie tai R.Juknevičienė visada nutyli, nors tokius perspėjimus gauna beveik kiekvieną susitikimą su NATO pareigūnais).

O štai, kaip praneša skaitytojai, Kauno rajono meras V.Makūnas, beveik visą nepriklausomybės laikotarpį nuolat reklamuoja save ir socialdemokratų partiją bei jos “nusipelnusiuosius”.

Šeštadienį, rugsėjo 15-ąją, Kauno rajone net keliose seniūnijose vyko šventiniai vakarai, kai kur su mugėmis, pasijodinėjimais žirgais, smagia kapelų ir profesionalių atlikėjų atliekama muzika. Visa tai kainuoja nemažus pinigus ir ne iš savo asmenininių kišenių ponai rajonų vadovai juos traukė…

Kodėl būtent dabar prireikė tiek švenčių, ai visi kalbinti seniūnijų vadovai prisipažino, kad iki šiol tokių lėšų tokiems renginiams nebuvo?.. O štai ėmė ir pinigų atsirado, nes artėja Seimo rinkimai. Kaip pritraukti rinkėjus, seniems politikos vilkams, socialdemokratams, mokytis nereikia.

Nors Kauno – Kėdainių kaimiškoje apygardoje kandidatuoja 15-a pretendentų, Lapių seniūnijos šventėje susirinkusiems žmonėms pristatyta tik viena tos apygardos socialdemokratų partijos kandidatė, Kauno rajono administracijos direktoriaus pavaduotoja Raminta Popovienė (iš pradžių seniūnas buvo žadėjęs pristatyti visus svečius).

Ten dainavusio “Božolė” choro vadovas nuolat kartojo jos pavardę, vadino choro drauge. Dovanas nusipelnusiems gerais darbais Lapių gyventojams rajono savivaldybės vardu viešai, koncerto metu, įteikė (yra užfiksuota nuotraukose) ta pati R.Popovienė (koks kandidatės mielaširdingumas už mokesčių mokėtojų pinigus…).

Į šventę Lapėse atvyko ir partijos “Tvarka ir Teisingumas” kandidatė žinoma dainininkė, buvusi Kauno rajono 2007 – 2011 metų kadencijos tarybos narė Liveta Kazlauskienė, pasižymėjusi per tuos metus kaip dirbanti žmonėms nesavanaudė politikė.

Socialdemokratų nuotaika Lapėse pabjuro, nes dauguma žmonių visur su meile priima L.Kazlauskienę, o ji visada stengiasi tuo pačiu atsakyti žmoėms ne tik savo dainomis, bet ir gerais darbais.

Lapių seniūnas Rimantas Stankus, pasikvietęs Livetą, pasakė, kad ji turi tuoj pat palikti Lapes, nes jis ir Kultūros namų vadovė bus atleisti iš darbo… Taip esą nurodė įniršęs Kauno rajono meras socialdemokratas V.Makūnas… Liveta nesitraukė, ėjo pro susirinkusius žmones, bendravo, vaišinosi, fotografavosi su jaunimu ir … laukė policijos (nes pastaruoju metu ji tapo valdžios užgaidų įrankiu). Tačiau ponai socialdemokratai policijos kviesti neišdrįso, tik parodė, kad “čia jų šventė, jų rinkėjai”, o gal ir “jų rinkimai”…

Domeikavoje situacija buvo kiek švelnesnė, bet panaši, nes, matyt, iš seniūno buvo pareikalauta neleisti L.Kazlauskienės pasisakyti ant pakylos, kadangi dar prieš vakaro koncertą vyko darbo partijos kandidato, dabartinio Seimo nario Vydo Gedvilo bei Darbo ir socialinės apsaugos ministro Donato Jankausko prisistatymai.

L.Kazlauskienė ir čia buvo šiltai sutikta žmonių, o kai scenoji ji įteikė gėlių atlikėjui R.Petrikiui, domeikaviečiai ją sutiko ovacijomis. Apie šiuos akivaizdžius ir grubius LR Rinkimų įstatymo pažeidimus yra telefonu pranešta ir kreiptasi raštu į VRK. Kauno rajono mero V.Makūno, kaip valstybės tarnautojo, vadovo elgesys taip pat turi būti įvertintas. Visi kandidatai į Seimą turi turėti lygias teises reklamuotis ir pasisakyti viešai, ypač šventėse, rengiamose už biudžeto pinigus.

Laikraštis “XXI amžius”

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

2012.10.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *