Pasirašė pataisas dėl valstybės vadovo statuso suteikimo V. Landsbergiui


Vytautas Landsbergis. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė opozicijos itin kritikuojamas įstatymo pataisas, kuriomis suteikiamas valstybės vadovo statusas Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui profesoriui Vytautui Landsbergiui. Tai Eltai patvirtino prezidento patarėjas Ridas Jasiulionis.
 
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui V. Landsbergiui pavasario sesijos pabaigoje suteiktas valstybės vadovo statusas. Už įstatymo projektą balsavo 74 parlamentarai, prieš – 1, susilaikė 4 Seimo nariai. Po šio sprendimo opozicija pareiškė bandysianti šį sprendimą atšaukti, jei tik po kitų parlamento rinkimų atsidurs valdžioje. Savo ruožtu „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis teigė turįs ketinimų dėl šio klausimo kreiptis į Konstitucinį Teismą.
 
Klausimas dėl statuso suteikimo V. Landsbergiui buvo nesėkmingai keltas dar praėjusios kadencijos metu.
 
G. Nausėda 2020 m. Kovo 11-ąją į V. Landsbergį kreipėsi kaip į prezidentą
 
Dešiniesiems atgaivinus diskusijas dėl valstybės vadovo statuso suteikimo V. Landsbergiui, Prezidentūra yra pažymėjusi, kad šalies vadovas G. Nausėda neturi jokių abejonių, jog 1990-1992 m. de facto šalies vadovo pareigas ėjo būtent profesorius.
 
Visgi kalbant apie valdančiųjų iniciatyvą dėl statuso V. Landsbergiui suteikimo, Prezidentūra yra anksčiau sakiusi, kad klausimų, ar pati iniciatyva teisėkūros kokybės požiūriu įgyvendinama tinkamai, yra.
 
G. Nausėda į V. Landsbergį, kaip į prezidentą, kreipėsi minint Kovo 11-osios trisdešimtmetį. 2020 m. kovo mėnesį sakytoje kalboje G. Nausėda akcentavo, kad atkuriant Lietuvos nepriklausomybę ypač svarbi buvo Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininko V. Landsbergio lyderystė. Į profesorių dabartinis šalies vadovas kreipėsi įvardindamas jį prezidentu. „Prezidentas Vytautas Landsbergis – taip, aš nesuklydau, prezidentas, nes šiame žodyje geriausiai atsispindi tie darbai, kuriuos jis padarė kaip valstybės vadovas, – buvo tas žmogus, kurio lyderystė prieš 30 metų buvo labai svarbi nepriklausomos Lietuvos atgimimo dalis“, – 2020 m. kovą kalbėjo G. Nausėda.
 
Benas Brunalas (ELTA)
 
2022.07.09; 08:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *