Pateiks kaltinimus dėl sąsajų su Jevgenijaus Ščerbanio nužudymu


Ukrainos Generalinė prokuratūra (UGP) po poros savaičių bus pasirengusi pateikti buvusiai Ukrainos ministrei pirmininkei Julijai Timošenko kaltinimus organizavus ir finansavus buvusio deputato ir verslininko Jevgenijaus Ščerbanio nužudymą.

Taip pareiškė Ukrainos generalinio prokuroro pirmasis pavaduotojas Renatas Kuzminas interviu internetiniam leidiniui EurAktiv. „Per ateinančias dvi savaites“, – pasakė jis. Pasak R.Kuzmino, šiuo metu prokuratūroje tiriama ši baudžiamoji byla ir tikrinami faktai, kurie „demonstruoja Julijos Timošenko ir Pavelo Lazarenkos dalyvavimą organizuojant ir finansuojant šią žmogžudystę“.

Pasak prokuratūros atstovo, darbas jau davė tam tikrų rezultatų. „Mes turime liudijimus kelių žmonių, kurie tiesiogiai nurodo Juliją Timošenko ir Pavelą Lazarenko kaip žmones, užsakiusius ir finansavusius nužudymą, mes taip pat turime netiesioginių patvirtinimų šia prasme“, – pareiškė R.Kuzminas.

„Mes renkame paliudijimus, tyrinėjame dokumentus, visą (Timošenko) prekybinę veiklą tuo laikotarpiu, ir jeigu surinksime pakankamai įrodymų, perduosime bylą teismui“, – pridūrė jis.

Tuo pačiu R.Kuzminas pažymėjo, kad šios bylos tęsinys priklausys nuo J.Timošenko sveikatos būklės.

Kaip buvo pranešta, šių metų gegužės 10 dieną Dnepropetrovske ekshumuotas Aleksandro Milčenkos, kriminaliniame pasaulyje žinomo kaip „Matros“, lavonas. Jis mirė 1997-aisiais metais, kaip manoma, nuo apsinuodijimo nežinoma medžiaga. Savo laiku įteisintas vagis A.Milčenka buvo vadinamas Dnepropetrovsko karaliumi. O pagal vieną iš oficialaus tyrimo versijų, A.Milčenka buvo tarpininkas tarp Jevgenijaus Ščerbanio nužudymo užsakovo ir vykdytojo.

Jevgenijus Ščerbanis buvo nušautas 1996 metų lapkričio 3 dieną Donecko oro uoste, atvykęs iš Maskvos. J.Ščerbanis, jo žmona ir mechanikas mirė nuo žaizdų. Lėktuvo borto inžinierius mirė ligoninėje nuo šautinės žaizdos kakle.

UGP yra nuomonės, kad J.Ščerbanio nužudymas – Julijos Timošenko interesas. Taip prieš mėnesį pareiškė Ukrainos generalinio prokuroro pirmasis pavaduotojas R.Kuzminas. Pasak R.Kuzmino, jeigu J.Timošenko, kuri jau atlieka vieną bausmės terminą, ir P.Lazarenkos, kuris yra JAV, kaltė bus įrodyta, tai jiems gresia laisvės atėmimas iki gyvos galvos.

Balandžio pradžioje R.Kuzminas jau yra pareiškęs esant įrodymų, kad J.Timošenko ir buvęs Ukrainos ministras pirmininkas P.Lazarenka susiję su užsakomuoju J.Ščerbanio nužudymu. Pasak R.Kuzmino, pinigai, kuriuos gavo žudikai už J.Ščerbanio nužudymą, gauti iš J.Timošenko ir P.Lazarenkai priklausančių firmų sąskaitų. Jis pabrėžė, kad Amerikos prokuratūra patvirtino dokumentais, jog P.Lazarenka veikė ne vienas, o su ukrainiečiais bendrininkais, tarp jų – ir su J.Timošenko.

J.Ščerbanio sūnus Ruslanas balandžio pradžioje pranešė, kad perdavė tyrimui dokumentus apie numanomas buvusios premjerės Julijos Timošenko sąsajas su jo tėvo nužudymu.

Už J.Ščerbanio nužudymą kalėti iki gyvos galvos nuteistas Vadimas Bolotskichas. Balandį jis perkeltas iš Luganės srityje įsikūrusios kolonijos į tardymo izoliatorių Kijeve. Opozicijos atstovai pareiškė, kad tokiu būdu norima iš jo „išmušti“ parodymus apie J.Timošenko sąsajas su J.Ščerbanio nužudymu.

Ukrainos generalinis prokuroras Viktoras Pšonka savo ruožtu pareiškė, kad Julija Timošenko J.Ščerbanio nužudymo byloje nėra įtariamoji, bet prireikus bus apklausta kaip liudytoja. V.Pšonka taip pat pridūrė, kad UGP ketina apklausti Lazarenką iki 2012 metų spalio pabaigos.

Dabar buvusi premjerė atlieka bausmę Kačianovo moterų pataisos kolonijoje Charkove pagal 2011 metų spalio 11 dienos Kijevo Pečioros rajono teismo nuosprendį. J.Timošenko nuteista septyneriems metams laisvės atėmimo už įgaliojimų viršijimą pasirašant dujų sutartis su Rusija 2009-aisiais metais.

Dar viena baudžiamoji J.Timošenko byla dėl korporacijos „Ukrainos vieningosios energetikos sistemos“ veiklos šių metų kovo 29-ąją buvo perduota teismui ir dabar ten nagrinėjama. Gegužės 7 d. UGP patvirtino kaltinamąją išvadą ir perdavė teismui baudžiamąją bylą dėl J.Timošenko vyriausybės paskirtų 22,8 mln. grivinų Ypatingųjų situacijų ministerijai sanitariniams automobiliams pirkti pasisavinimo.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Timošenko, jos laukia nauji nemalonumai.

Šaltinis: rbc.ua

2012.05.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *