Per išpuolį JAV sinagogoje 11 žmonių nužudžiusiam vyrui skirta mirties bausmė


Teismo verdiktas

Pitsburgas, rugpjūčio 2 d. (AFP-ELTA). Praėjus beveik penkeriems metams po 11 gyvybių nusinešusio išpuolio prieš sinagogą Pitsburge, užpuolikui skirta mirties bausmė. 12 prisiekusiųjų žiuri nuosprendį 50 metų Robertui Bowersui trečiadienį priėmė vienbalsiai, pranešė amerikiečių žiniasklaida.
 
Sunkvežimio vairuotojas jau birželio viduryje buvo pripažintas kaltu pagal visus kaltinamuosius punktus. Ataka prieš sinagogą buvo didžiausias antisemitinis išpuolis JAV istorijoje.
 
Pusiau automatiniu šautuvu ir trimis pistoletais ginkluotas R. Browersas 2018 m. spalio 27 d. įsiveržė į sinagogą Pitsburge JAV Pensilvanijos valstijoje, kai čia per šabą buvo susirinkę trijų bendruomenių nariai. Jis nužudė 11 žmonių ir dar du tikinčiuosius sužeidė. Užpuolikas sužalojo ir kelis policininkus, tačiau buvo pašautas ir sulaikytas.
 
Vykdydamas žudynes, R. Browersas šaukė „Visi žydai turi mirti“. Jis, anot prokurorų, jau prieš išpuolį vadino žydus „šėtono vaikais“. Žudikui buvo pareikšti kaltinimai pagal iš viso 63 punktus, įskaitant kaltinimus dėl neapykantos nusikaltimų 11 atvejų, per kuriuos žuvo žmonės.
 
Tai yra pirmasis mirties nuosprendis federaliniu lygiu, prezidentaujant Joe Bidenui.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2023.08.03; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *