Piketuoti jau pavojinga ne tik Rusijoje, bet ir Lietuvoje


Rugpjūčio 17 dieną Vilniuje nutraukta prie Generalinės prokuratūros visą mėnesį trukusi bado akcija. Šios akcijos iniciatoriai – „Drąsiaus kelio“ judėjimas.

Šia akcija buvo norima atkreipti visuomenės ir valdžios dėmesį dėl vis dar deramai netiriamo Drąsiaus Kedžio nužudymo.

„Drąsiaus kelio“ valdybos pirmininkė Audronė Skučienė teigė, kad akcija kol kas nutraukiama, bet ji neatmetė galimybės, jog po kurio laiko bado akcija gali būti pratęsta.

Prie Generalines prokuratūros rugpjūčio 17 dieną 10 valandą ryte prasidėjo piketas, kuriame dalyvavo septyni Junginio demokratinio judėjimo (JDJ) nariai iš Kėdainių, Radviliškio, Tauragės ir Vilniaus.

Šio piketo tikslas – atkreipti Generalinės prokuratūros vadovų ir visuomenės dėmesį į šalies prokuratūros sistemoje ir kai kuriose kitose valdžios institucijose vešinčią korupciją ir aplaidumą. Donatas Šulcas, Aleksandras Saponas, Julius Vedeckis, Martynas Virketis ir dar keli JDJ nariai stovėjo su plakatais, noriai bendravo su žurnalistais ir akcija susidomėjusiais vilniečiais. JDJ Kėdainių skyriaus vadovas D.Šulcas teigė, esą Kėdainių rajono vadovų veiksmai yra tiesiog nusikalstami, jie užgrobia svetimas žemes, grasina jų veiklą kritikuojantiems piliečiams, į pagalbą pasitelkia ir korumpuotus teisėsaugos pareigūnus. „Vieno piketo metu Kėdainiuose buvau sumuštas policijos pareigūnų, jie man užlaužė rankas, po to partrenkė ant žemės ir spardė kojomis“, – pareiškė D.Šulcas. Ir kitose šalies vietose pasitaiko smurtinių išpuolių prieš taikių piketų dalyvius. JDJ narys M.Virketis teigė, kad šių metų vasario pradžioje jis dalyvavo pikete Tauragėje ir buvo užpultas policijos pareigūnų. Jie jį mušė, surakino antrankiais ir išvežė į policijos nuovadą. Susirinkusiųjų nuotaikas atspindėjo plakatai: ,,Generalini prokurore, atkreikite dėmesį į Tauragės prokuratūroje klestinčią korupciją“, „Mums nereikia tokios „teisės“, mums reikia teisingumo!“. Ši akcija truko 40 minučių.

O prie Prezidentūros rūmų Daukanto aukštėję 11 valandą prasidėjo piketas, kuriame dalyvavo kelios grupės piliečių, iš viso – apie 30 žmonių, atstovaujančių „Drąsiaus kelio“ judėjimą ir Jungtinį demokratinį judėjimą. „Drąsiaus kelio“ nariai A.Juška, E.Mirončikienė ir kiti judėjimo aktyvistai laikė nužudyto D.Kedžio nuotraukas. „Drąsiaus kelio“ nariai pareiškė, kad jų tikslas – atkreipti aukščiausių šalies vadovų dėmesį į vis dar netiriamą D.Kedžio nužudymą ir kitus netiriamus rezonansinius nusikaltimus. Kitą piketuotojų grupę sudarė JDJ nariai. Š.Valentinavičius, J.Vedeckis, D.Šulcas teigė, kad nori atkreipti prezidentės D.Grybauskaitės dėmesį į tai, kad Lietuvoje daug korupcijos apraiškų, trūksta tvarkos ir teisingumo. Aktyviai Garliavos įvykiuose dalyvavęs jonavietis Olegas Lobovas teigė: ,,Pedofilijos byla atskleidė, kokia tikroji padėtis Lietuvoje. Įtakingi pedofilai yra Lietuvoje įsigalėjusio didžiulio mafijos klano dalis. Tai kelis šimtus žmonių apjungiantis klanas. Ir tik tada, kai šis klanas bus sutramdytas, bus atstatytas teisingumas“. Keli piketuotojų atstovai nunešė raštiškus reikalavimus į Prezidentūrą. Ši akcija truko iki 12 valandos.

Gintaro Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: „Drąsiaus kelio“ valdybos pirmininkė Audronė Skučienė.

2010.08.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *